REKLAMA

MBF GROUP S.A.: Zakontraktowanie dostawy rękawiczek ochronnych MBF Medical NitrAG SoftTouch

2021-09-09 13:20
publikacja
2021-09-09 13:20
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 38 / 2021
Data sporządzenia: 2021-09-09
Skrócona nazwa emitenta
MBF GROUP S.A.
Temat
Zakontraktowanie dostawy rękawiczek ochronnych MBF Medical NitrAG SoftTouch
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent", "Spółka") zawiadamia, że w dn. 9 września 2021 r Emitent zakontraktował dostawę rękawiczek medycznych pod marką własną MBF Medical NitrAG SoftTouch. Łączna ilość dostawy w ramach podpisanej pierwszej transzy kontaktu wynosi 1.056.000 sztuk.

Realizacja dostawy związana jest z podpisaniem Umowy ramowej dotyczącej produkcji i sprzedaży rękawiczek MBF Medical NitrAG SoftTouch zawartej na wyłączność ze spółką AGL Grup Petrol Kozmetik Medikal z siedzibą w Istambule, o której Spółka informowała Raportem bieżącym nr 35/2021 z dn. 12 lipca 2021 r.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że rozpoczęcie dostaw oznacza otwarcie procesu dystrybucji i sprzedaży rękawiczek na rynku polskim, gdzie rolę importera i dystrybutora pełni Emitent. Wartość poszczególnych kontraktów w ramach podpisanej Umowy ramowej objęta jest tajemnicą handlową zastrzeżoną na rzecz producenta i ze względu na konieczność utrzymania tajemnicy przedsiębiorstwa, w tym w szczególności uzyskiwanych marż, mogących wpłynąć negatywnie na pozycje negocjacyjne Emitenta, Spółka odstępuje od podawania szacunkowego zysku netto w ramach poszczególnych dostaw.

W ocenie Emitenta zakontraktowanie i realizacja pierwszej transzy dostaw stanowi kluczowy element w rozwoju MBF Group SA, także pod kątem aktualizacji strategii rozwoju Spółki (vide: Raport bieżący nr 41/2020 z dn. 2 października 2020 r.) oraz otoczenia rynkowego i panujących wymogów sanitarnych. Rękawiczki ochronne MBF Medical NitrAG SoftTouch posiadają certyfikację w zakresie najważniejszych norm prawa unijnego, włączając ochronę przed bakteriami, grzybami i wirusami (EN 374-5 Virus, zgodne z ISO 16604:2004 metoda B).

Zarząd Emitenta zdecydował o publikacji informacji poufnej z uwagi na jej istotność oraz fakt, że zawarcie kontraktu może mieć znaczący wpływ na przyszłą sytuację finansową i gospodarczą Emitenta, a także potencjalny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Emitenta notowanych w alternatywnym systemie obrotu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-09-09 Janusz Czarnecki Prezes Zarządu Janusz Czarnecki
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki