REKLAMA
TYLKO U NAS

LOT ratuje lotnisko Warszawa-Radom. Będzie kursować częściej

2023-06-03 11:29, akt.2023-06-03 20:13
publikacja
2023-06-03 11:29
aktualizacja
2023-06-03 20:13

Od soboty z lotniska Warszawa-Radom odbywają się pierwsze loty do Antalyi w Turcji. W czerwcu samoloty z Radomia będą latać także do Bułgarii, Albanii i Grecji. Odbywać się będą też - tak jak do tej pory - regularne rejsy LOT do Rzymu i Paryża.

LOT ratuje lotnisko Warszawa-Radom. Będzie kursować częściej
LOT ratuje lotnisko Warszawa-Radom. Będzie kursować częściej
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Pierwszy czarter do Antalyi w Turcji odleci z Radomia w sobotę w godzinach popołudniowych. Rejsy na tej trasie będą obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Enter Air.

"W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się pierwszy lot do Tirany w Albanii, 16 czerwca do Prewezy w Grecji i 20 czerwca do Warny w Bułgarii" – przekazała rzeczniczka Polskich Portów Lotniczych Anna Dermont.

Zgodnie z zapowiedziami PPL w szczycie sezonu z lotniska w Radomiu wykonywanych będzie 38 operacji tygodniowo, czyli ponad trzy razy więcej niż obecnie.

Uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia w Radomiu wylądował pierwszy samolot rejsowy; był to lot z Paryża. Dzień później pasażerowie odlecieli do stolic Włoch i Francji.

Wybudowany niemalże od podstaw port lotniczy posiada m.in. nowoczesny terminal o powierzchni 30 tys. m. kw. W budynku oprócz stanowisk check-in czy kontroli bezpieczeństwa, znajduje się duża strefa komercyjna z restauracjami, kawiarniami, sklepami duty free, pokojami opieki nad dziećmi i placami zabaw.

Infrastruktura radomskiego lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większych maszyn – jak B787 dreamliner. 

Autorka: Ilona Pecka

ilp/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
konik_garbusek
Czy ktoś z was był w Radomiu? Mieszkałem pod Radomiem wiele lat, co za metropolia, mmmmm, naprawdę, życie tętni tam szybkim rytmem :))))
bangladesznadwisla
Lot systematycznie ratują podatnicy. Przecież to bankrut bez dopłat rządowych
krool44
To lotnisko nie będzie obsługiwać nawet 10% pasażerów potrzebnych do tego aby lotnisko na siebie zarabiało. Będziemy do niego dokładać ze swoich podatków. Po prostu zamiast wyremontować chodnik czy drogę pieniądze zostaną przepalone na utrzymanie lotniska. Absurd.
karbinadel
Do Tirany będą latać po urny z prochami
_xyz
Jacek Sasin i Marek Suski, jak przygotowywali business case dla lotniska w Radomiu, na pewno zakładali przewożenie powietrza, bo przecież wtedy samolot pali mniej niż z pasażerami.

I jakoś w excelu finalnie wszystko się spięło.
CAPEX 800 mln złotych zatem szybciutko się zapewne zwróci...
karbinadel
Zbudowali dla siebie, taka nowa forma Zaleszczyk
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Co za róznica czy dopłacamy do LOTu czy do lotniska w Radomiu? No tak przynajmniej nie bedzie mozna powiedzieć że pomysł lotniska na tym zapupiu był bez sensu. Lotniska z których nic nie lata, kanały przez które nic nie pływa. Nawet w PRLu lepiej wydawano pieniadze.
mesten
Ratują za moje podatki czyli można powiedzieć, że ja ratuję lotnisko w Radomiu.
jarekzbyszek
Po co lotnisko w Radomiu ma zarabiać? Przecież są publicziczne pieniądze.
prawnuk
proponuję loty na trasie Warszawa- Radom i WArszawa - Okęcie?

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki