0,1160 zł
3,57% 0,0040 zł
Lauren Peso Polska SA (LPS)

Aktualizacja informacji dot. wpływu koronawirusa COVID-19 na działalność operacyjną i finansową Emitenta

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-31
Skrócona nazwa emitenta
LAUREN PESO POLSKA S.A.
Temat
Aktualizacja informacji dot. wpływu koronawirusa COVID-19 na działalność operacyjną i finansową Emitenta
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Lauren Peso Polska S.A. z siedzibą w Chorzowie (dalej "Spółka", "Emitent") w związku z sytuacją epidemiczną wynikającą z pandemii koronawirusa COVID-19, a także mając na uwadze raport bieżący ESPI nr 3/2020 z dnia 17 marca 2020 roku informuje, iż podjął decyzję o dalszym wstrzymaniu do odwołania realizacji szkoleń, finalizacji umów i projektów doradczych metodami b2b.

Realizacja większości szkoleń i projektów doradczych, o których Emitent informował w ramach raportu bieżącego ESPI nr 3/2020 została ponownie przeniesiona na maj i czerwiec 2020 roku, jednakże Emitent nie może wykluczyć ponownego przedłużenia terminu ich realizacji w zależności od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce.

W powyższym okresie znaczącemu zmniejszeniu mogą ulec przychody Spółki osiągnięte również w II kwartale 2020 roku (a nie jak pierwotnie zakładano przychody osiągnięte jedynie w I kwartale 2020 roku), co będzie miało wpływ na zmniejszenie osiągniętego wyniku finansowego Emitenta we wskazanym okresie. Wstrzymanie realizacji projektów doradczych i szkoleń może także skutkować, w skrajnym przypadku, brakiem generowania przychodów z tytułu świadczonych usług w okresie utrzymywania się stanu epidemicznego.

Celem umożliwienia Klientom Emitenta korzystania z usług szkoleniowych, Emitent uruchomił możliwość korzystania z usług szkoleniowych online co spotyka się z pozytywnym odbiorem i stanowi alternatywne rozwiązanie do bezpośredniego świadczenia usług szkoleniowych w okresie obowiązywania stanu epidemicznego. W ocenie Zarządu Emitenta udostępnienie możliwości korzystania ze szkoleń online może przyczynić się do częściowego zabezpieczenia przychodów Emitenta osiąganych z działalności szkoleniowej.

W przypadku jakichkolwiek zmian w ww. zakresie, Emitent niezwłocznie przekaże informację w ramach raportu bieżącego ESPI.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-31 AdrianTabor Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.