Kurs euro spadł poniżej 4,50 zł

2020-05-26 09:26
publikacja
2020-05-26 09:26
fot. Pixabay / Pexels

Po raz pierwszy od marca kurs euro znalazł się poniżej 4,50 zł. Według analizy technicznej taki ruch daje nadzieję na dalsze umocnienie polskiej waluty.

Przez poprzednie dwa miesiące kurs euro konsolidował się w przedziale 4,50-4,60 zł. Aż do ostatniej nocy. Podczas nocnego, niezbyt płynnego handlu, notowania pary euro-złoty zeszły poniżej poziomu 4,50 zł. Jeśli rynek utrzyma się poniżej tej bariery, będzie to oznaczało opuszczenie dołem dwumiesięcznego trendu bocznego. Na gruncie analizy technicznej pozwalałoby to oczekiwać spadku kursu EUR/PLN w rejon 4,40 zł.

/ Bankier.pl

We wtorek o 9:29 kurs euro kształtował się na poziomie 4,4879 zł, a więc o ponad 2 grosze niżej niż jeszcze 24 godziny temu. To najniższa cena euro od 18 marca.

Pozytywną informacją dla polskiej waluty było także umocnienie euro wobec dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. W rezultacie notowania dolara we wtorek rano zniżkowały o przeszło dwa grosze, co 4,1032 zł. To najniższy kurs „zielonego” od końcówki marca.

/ Bankier.pl

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,2361 zł, o blisko grosz niżej niż dzień wcześniej. Po raz ostatni helwecka waluta była notowana na tym poziomie dwa miesiące temu.

Wzrosły za to notowania brytyjskiego funta. Za szterlinga trzeba było zapłacić 5,04 zł, a więc o 1,7 grosza więcej niż w poniedziałek.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
4,30 poprosze ;)
ferdynand_kiepski
Siur, spoko z tą maseczką. Lekarzy wirusologów w mojej okolicy się nie czepiają...
1a2b
Złotówka trzęsie walutami.
Bez obrazy ale mi tu śmierdzi niezłym wałkiem.
tergal
Może powinieneś przewietrzyć swój pokój :)
gruking
Silne euro mocno wali w eksport euro strefy. Niemiecki eksport do europy wschodniej praktycznie umarł.
ferdynand_kiepski
Co to zdradza? To oznacza, że morza już spokojne i okręty wypłynęły z bezpiecznych przystani w poszukiwaniu skarbów wszelakich. A kto został? Ci, co im się już nic nie chce albo ci, co jakoś nie dowierzają już nikomu...
tergal
Siur, ale jak będziesz dziś szedł na nocny dyżur nie zapomnij o maseczce, bo znowu dostaniesz mandat :)
tergal
PLN od co najmniej tygodnia umacnia się w stosunku do USA, GBP, EUR, CHF, CAD, AUD - czekamy na więcej 'prognoz' od wróżbitów i zaklinaczy węży :)
ferdynand_kiepski
Ze złotym tu pachnie taką samą ściema jak z wirusem. Albo i większą...
tergal
Co to zdradza? Pytam poważnie :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki