Kreml: w grafiku Putina nie ma obecnie spotkania z Tillersonem

2017-04-10 14:13
publikacja
2017-04-10 14:13

Spotkanie z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem, który będzie 12 kwietnia w Moskwie, nie figuruje obecnie w grafiku prezydenta Władimira Putina - powiadomił w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

/ fot. Kirill Kudryavtsev / FORUM

"Żadnych spotkań nie zapowiadaliśmy i na razie w grafiku prezydenta spotkania z Tillersonem nie ma" - odpowiedział Pieskow, pytany o taką ewentualność przez dziennikarzy.

Oznajmił, że Tillerson będzie rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Zapewnił, że jeśli spotkanie z Tillersonem pojawi się w harmonogramie Putina, to dziennikarze zostaną o tym poinformowani.

Tillerson ma być z wizytą w Moskwie w dniach 11-12 kwietnia. Na początku kwietnia rosyjskie MSZ wśród tematów planowanych rozmów rosyjsko-amerykańskich wymieniał walkę z IS w Syrii. Wcześniej o wspólnej z USA walce z terroryzmem jako temacie rozmów z Tillersonem wspominał Putin. Zapowiadał wówczas, że jeśli Tillerson odwiedzi Moskwę, to się z nim spotka.

Rosyjska sekcja rozgłośni Głos Ameryki poinformowała w poniedziałek, że poprzedniego dnia z planu wizyty Tillersona w Moskwie zniknęło spotkanie z prezydentem Rosji.

Źródło to przypomina, że do wizyty Tillersona dochodzi w kilka dni po ostrzelaniu przez USA pociskami manewrującymi syryjskiego lotniska w odwecie za atak chemiczny, o który Waszyngton oskarżył prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Rosja potępiła działania USA. Poparcie dla ataku USA w Syrii wyraziły m.in. Wielka Brytania, Francja, Izrael, Arabia Saudyjska i Japonia. Potępił go - prócz Rosji - Iran.

Komentując w poniedziałek akcję USA w Syrii, Pieskow oświadczył, że Waszyngton pokazał tym całkowity brak chęci do współdziałania w Syrii i do uwzględniania interesów innych.

Pieskow zwrócił uwagę, że powtarzanie jak mantry apeli o ustąpienie prezydenta Asada nie przybliża nikogo do politycznego uregulowania sytuacji w Syrii i że jedynym możliwym wariantem jest kontynuowanie żmudnej pracy: rozmów pokojowych w Genewie i Astanie.

mmp/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~pieski
Obrońcy morderców dzieci
~tindala
według protokołu minister spotyka się z ministrem, więc nie ma w tym nic dziwnego.
Swoją drogą rozumiem rozżalenie Rosjan. Myśleli że im Trump restrykcje gospodarcze za zabór Krymu anuluje,a tu figa z makiem.
~obiektywnie
Przyjdzie czas że sam Putin będzie prosił o takie spotkanie z Tillersonem bo na pewno Donald Tramp się z nim nie zachce spotkać.Putajło putinajło sam się izoluje i zaostrza grę z Zachodem, nic nie zrozumiał .
~rence_opadaja
wklejka nr. 69 z "prawdy UPA" - rok 2017 urzedowy rok UPA na Ukrainie
~obiektywnie odpowiada ~rence_opadaja
wklejka rosyjskiego trolla i przedstawiciela rosyjskich faszystów agresorów zabójców dzieci ,sprawców stracania cywilnych samolotów pasażerskich siewcow wojny i teroru oraz niepokoju na swiecie.Ciągle mało ziemi a w kraju syf ,bida ,bałagan,korupcja a w głowach wojny i podboje .
~Brrr odpowiada ~obiektywnie
Po waszych bestialstwach i kłamstwach w Iraku, Libii, Serbii, Palestynie....tylko osły wam wierzą. Wymyśliliście sobie, że będziecie bezkarnie bombardować kogo popadnie, wystarczy obrzygać go czarną propagandą, oskarżyć o zabijanie dzieci itd.
~DarekD odpowiada ~obiektywnie
jeżeli przyklejasz łatkę komuś z innym poglądem na dany temat i określasz go pejoratywnym określeniem "trolla", to nie dziw się, że ktoś inny przyklei ci łatkę bezmózgowego jankeskiego przydupasa. Czyż już gościu zapomniałeś, kto używał bronić chemicznej i napalmu np. w Wietnamie!? Kto finansował największe jeżeli przyklejasz łatkę komuś z innym poglądem na dany temat i określasz go pejoratywnym określeniem "trolla", to nie dziw się, że ktoś inny przyklei ci łatkę bezmózgowego jankeskiego przydupasa. Czyż już gościu zapomniałeś, kto używał bronić chemicznej i napalmu np. w Wietnamie!? Kto finansował największe zbrodnicze ścierwa typu "brygady śmierci" w Nikaragui czy siepaczy Pinocheta!?. Czyyż już pomniałeś, że jankesi są głównym wqinowajcą całej obecnjej zawieruchy na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce, bo to oni zdestabilizowali sytuację w tym regionach świata dokonując pod płaszczykiem "zaprowadzenia tam demokracji" najnormalniejszej agresji w tych państwach!? Czy o takich rzeczach tacy ludzie jak ty wiedzą czy też udają, że to też zrobili Rosjanie?
~antytroll odpowiada ~Brrr
Co niosa wsi traktorzyści ,zielone ludziki i sałdaty?? wajne ,spaloną ziemię nie bedę wymieniał bo słów by nie starczyło gdzie wy ruski nieśliście wojne i podboje mówi o tym historia,wasze bestialstwa i mordy na bezbronnych wziętych do niewoli naszch żołnierzach ,Katyń ,Miednoje, Ostaszkowo,Bykownia itd wszedzie się Co niosa wsi traktorzyści ,zielone ludziki i sałdaty?? wajne ,spaloną ziemię nie bedę wymieniał bo słów by nie starczyło gdzie wy ruski nieśliście wojne i podboje mówi o tym historia,wasze bestialstwa i mordy na bezbronnych wziętych do niewoli naszch żołnierzach ,Katyń ,Miednoje, Ostaszkowo,Bykownia itd wszedzie się pchacie z buciorami wszystkim grozicie wspieracie faszystowskie dyktatury ,kacykow i dyktaury.Cała rosja jest usłana krwią wymordowanych narodów tatarów ,czerkiesow,ukraińców zagłodzonych i wreszcie samych rosjan.Wy tylko umiecie głebić ,niszczyć ludzi ,w głowie ciągle wajna .Taki jest wasz MIR,
~Abdullah_Mehmet
Pan Tillerson spadl na pozycje 69 w liscie Pana Putina do audiencji ;)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki