Kolejne podwyżki na Allegro

Allegro po raz kolejny podnosi ceny sprzedawcom. Ostatnio na łamach Bankier.pl pisaliśmy o wzroście prowizji od sprzedaży w niektórych kategoriach zakupowych, teraz Allegro podniósł wysokość prowizji dodatkowej z 25 na 40 proc.

(Allegro)

Na koniec października sprzedawcy wystawiający swój towar na Allegro otrzymali informację o podniesieniu prowizji w niektórych kategoriach. Opłaty zmieniły się w następujący sposób:

  • Produkty spożywcze - wzrost do 9 proc. z 8
  • Rowery - wzrost do 6 proc. z 5 (maksymalna wartość prowizji to 100 zł)
  • Meble (z kategorii Dziecko) - wzrost do 10 proc. z 9
  • Wyposażenie domu - wzrost do 11 proc. z 10
  • Militaria - wzrost do 9 proc. z 8
  • Manicure i pedicure z wyłączeniem urządzeń - wzrost do 11 proc. z 10

Została także wprowadzona minimalna wysokość prowizji w podkategorii Perfumy i wody w wysokości 1 zł (8 proc.). Dodatkowo w czerwcu platforma zwiększyła opłaty za miesięczny abonament dla sklepów z 9,90 zł do 39 zł, a w lipcu klienci zaczęli płacić więcej także za utrzymywanie ofert na stronie. 

Teraz Allegro poinformowało, że zgodnie z zapowiedzią, zmienił wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych kategoriach. "Wysokość prowizji dodatkowej wzrasta z 25% na 40% wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii. Zmiana dotyczy wszystkich ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie sprzedanych od 21 listopada" - czytamy na stronie Allegro

WSZ

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 samsonn

podnoscie podnoscie - ja juz wiekszasc zakupow robie na aliexpress

! Odpowiedz
0 9 skasowane_konto

zakładajcie własne sklepy internetowe. Teraz to już jest tanie.

! Odpowiedz
0 14 mul_roboczy

A najlepsze jest to, że po wykupeniu OLX tam też robią syf z ilościami i opłatami za wystawienie. Czekam tylko aż ich stara konkurencja np gumtree.pl lub sprzedajemy.pl nabierze sił i klientów

! Odpowiedz
0 12 mul_roboczy

Ja zrezygnowałem gdy ich prowizje były równe mojemu zyskowi i zastanawiam się kto tam jeszcze sprzedaje. Allegro oczywiście zarabia a nie kradnie jednak prowizje ma ostatnio zabójcze (niejednokrotnie większe od marży sprzedających)

! Odpowiedz
0 30 czytacz

Nie pisz głupot -przez tyle lat tam wszyscy wchodzili i było o,k.Teraz wszystko oparte na jak największym wycyckaniu kupujących i sprzedających!

! Odpowiedz
21 76 jes

Kupowałem dzisiaj produkt na Allegro. Sprzedawca ma swój sklep internetowy więc tam zajrzałem, a tam cena wyższa (sporo) niż na Allegro i jeszcze droższa przesyłka. Jak sprzedawca ma klientów za idiotów to niech płaci prowizję allegro i dopłaca do przesyłek.

! Odpowiedz
22 55 karbinadel

Dziwne rzeczy piszesz, bo z moich obserwacji wynika coś dokładnie odwrotnego. Więc albo trafiłeś na wyjątkowo durnego sprzedawcę, albo jesteś nasłany przez Allegro

! Odpowiedz
4 25 szejknet odpowiada karbinadel

Od dłuższego czasu kupując coś na allegro (szczególnie przy droższych rzeczach) sprawdzam czy sprzedawca ma swój e-sklep. I niestety jeżeli ma to w 8 na 10 przypadkach ceny wyższe niż na allegro. Ewentualnie tańszy produkt ale wysyłka droższa i wychodzi na zero.

! Odpowiedz
2 3 jes odpowiada karbinadel

Piszę szczerą prawdę, tak jest a tobie jak brakuje argumentów to zarzucasz mi , że jestem nasłany przez allegro. Typowe zachowanie ruskiego kundla.

! Odpowiedz
1 60 kkk1111

to ktoś jeszcze tam chce sprzedawać przecież cały zarobek pochłaniają te złodziejskie opłaty

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne