REKLAMA

Kolejne podwyżki na Allegro

2018-11-23 14:19
publikacja
2018-11-23 14:19

Allegro po raz kolejny podnosi ceny sprzedawcom. Ostatnio na łamach Bankier.pl pisaliśmy o wzroście prowizji od sprzedaży w niektórych kategoriach zakupowych, teraz Allegro podniósł wysokość prowizji dodatkowej z 25 na 40 proc.

fot. / / Allegro

Na koniec października sprzedawcy wystawiający swój towar na Allegro otrzymali informację o podniesieniu prowizji w niektórych kategoriach. Opłaty zmieniły się w następujący sposób:

  • Produkty spożywcze - wzrost do 9 proc. z 8
  • Rowery - wzrost do 6 proc. z 5 (maksymalna wartość prowizji to 100 zł)
  • Meble (z kategorii Dziecko) - wzrost do 10 proc. z 9
  • Wyposażenie domu - wzrost do 11 proc. z 10
  • Militaria - wzrost do 9 proc. z 8
  • Manicure i pedicure z wyłączeniem urządzeń - wzrost do 11 proc. z 10

Została także wprowadzona minimalna wysokość prowizji w podkategorii Perfumy i wody w wysokości 1 zł (8 proc.). Dodatkowo w czerwcu platforma zwiększyła opłaty za miesięczny abonament dla sklepów z 9,90 zł do 39 zł, a w lipcu klienci zaczęli płacić więcej także za utrzymywanie ofert na stronie. 

Teraz Allegro poinformowało, że zgodnie z zapowiedzią, zmienił wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych kategoriach. "Wysokość prowizji dodatkowej wzrasta z 25% na 40% wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii. Zmiana dotyczy wszystkich ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie sprzedanych od 21 listopada" - czytamy na stronie Allegro

WSZ

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (23)

dodaj komentarz
samsonn
podnoscie podnoscie - ja juz wiekszasc zakupow robie na aliexpress
skasowane_konto
zakładajcie własne sklepy internetowe. Teraz to już jest tanie.
mul_roboczy
A najlepsze jest to, że po wykupeniu OLX tam też robią syf z ilościami i opłatami za wystawienie. Czekam tylko aż ich stara konkurencja np gumtree.pl lub sprzedajemy.pl nabierze sił i klientów
mul_roboczy
Ja zrezygnowałem gdy ich prowizje były równe mojemu zyskowi i zastanawiam się kto tam jeszcze sprzedaje. Allegro oczywiście zarabia a nie kradnie jednak prowizje ma ostatnio zabójcze (niejednokrotnie większe od marży sprzedających)
czytacz
Nie pisz głupot -przez tyle lat tam wszyscy wchodzili i było o,k.Teraz wszystko oparte na jak największym wycyckaniu kupujących i sprzedających!
jes
Kupowałem dzisiaj produkt na Allegro. Sprzedawca ma swój sklep internetowy więc tam zajrzałem, a tam cena wyższa (sporo) niż na Allegro i jeszcze droższa przesyłka. Jak sprzedawca ma klientów za idiotów to niech płaci prowizję allegro i dopłaca do przesyłek.
karbinadel
Dziwne rzeczy piszesz, bo z moich obserwacji wynika coś dokładnie odwrotnego. Więc albo trafiłeś na wyjątkowo durnego sprzedawcę, albo jesteś nasłany przez Allegro
szejknet odpowiada karbinadel
Od dłuższego czasu kupując coś na allegro (szczególnie przy droższych rzeczach) sprawdzam czy sprzedawca ma swój e-sklep. I niestety jeżeli ma to w 8 na 10 przypadkach ceny wyższe niż na allegro. Ewentualnie tańszy produkt ale wysyłka droższa i wychodzi na zero.
jes odpowiada karbinadel
Piszę szczerą prawdę, tak jest a tobie jak brakuje argumentów to zarzucasz mi , że jestem nasłany przez allegro. Typowe zachowanie ruskiego kundla.
kkk1111
to ktoś jeszcze tam chce sprzedawać przecież cały zarobek pochłaniają te złodziejskie opłaty

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki