REKLAMA

Kofola CeskoSlovensko ma już prospekt; dokument zatwierdził Czeski Bank Narodowy

2015-09-30 08:03
publikacja
2015-09-30 08:03

Kofola CeskoSlovensko przygotowała prospekt, który został zatwierdzony przez Czeski Bank Narodowy - podała Kofola w komunikacie. Celem jest dopuszczenie akcji Kofola CeskoSlovensko do obrotu na praskiej giełdzie, co ma nastąpić w okolicach 1 października tego roku.

Kofola kupiła nieprowadzącą wcześniej działalności czeską spółkę akcyjną Kofola CeskoSlovensko i sprzedała jej akcje swoim większościowym akcjonariuszom - KSM Investment, CED Group oraz osobom fizycznym - Rene Musila i Tomaszowi Jendřejek, w proporcjach odpowiadających ich udziałom w akcjonariacie Kofoli.

Planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego Kofola CeskoSlovensko, w drodze wniesienia aportu przez akcjonariuszy wszystkich posiadanych przez nich akcji Kofoli do Kofola CeskoSlovensko, co ma nastąpić w okolicach 8 października 2015 r.

W tej sytuacji Kofola CeskoSlovensko stałaby się nową spółką holdingową grupy, a Kofola w przynajmniej 99,6 proc. byłaby jej własnością. W następnym kroku planowany jest przymusowy wykup mniejszościowych akcjonariuszy Kofoli i wycofanie papierów spółki z obrotu na GPW.

Niewykluczone, że w przyszłości Kofola CeskoSlovensko mogłaby pojawić się na GPW w Warszawie. (PAP)

morb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki