Kaczyński: Warmia i Mazury będzie objęta polityką zrównoważonego rozwoju

Warmia i Mazury będą objęte polityką zrównoważonego rozwoju, co będzie odejściem od tego, co było przejawem postkomunizmu - zapowiedział w środę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Olsztynie.

(fot. PiS / Flickr)

Kaczyński mówił w swoim wystąpieniu, że wśród wielu wad "postkomunizmu" było nie liczenie się z interesami takich terenów jak Warmia i Mazury. Czas rządów PiS oznacza jednak, jak dodał, odejście od tego modelu i realizację wielu przedsięwzięć gospodarczych i różnych inwestycji na tych ziemiach.

"Z całą pewnością ta ziemia będzie traktowana tak jak to głosimy - to znaczy w ramach polityki zrównoważonego rozwoju" - zapowiedział.

"Bo chcemy doprowadzić do tego, że ten bardzo zły, bardzo niszczący społecznie objaw postkomunizmu, jakim było lekceważenie interesów różnych ziem, w tym może szczególnie właśnie tej ziemi, został ostatecznie za nami" - mówił Kaczyński.

"Chcemy, by ta ziemia, piękna, mająca ogromne możliwości turystyczne, rolnicze, żeby się to wszystko rozwijało" - dodał prezes PiS. (PAP)

pś/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil