REKLAMA
WEBINAR

Kaczyński: Nie stać nas na emerytury stażowe

2022-12-08 20:34
publikacja
2022-12-08 20:34

Nie stać nas na emerytury stażowe, bo ich wprowadzenie oznaczałoby, że na emerytury przechodziłyby kobiety niewiele po pięćdziesiątce, czyli po prostu młódki - mówił w Chojnicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Nie stać nas na emerytury stażowe
Kaczyński: Nie stać nas na emerytury stażowe
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został podczas spotkania w Chojnicach zapytany o szanse wprowadzenia tzw. emerytur stażowych.

"Emerytury stażowe prowadziłyby do tego, że kobiety niewiele po pięćdziesiątce, a to są, jeśli nie dotknie kogoś jakaś choroba, panie w pełni sił, a punktu widzenia kogoś takiego jak ja, a takich starszych panów też trzeba brać pod uwagę, to są po prostu młódki, dziewczęta" - mówił Kaczyński.

"A takie panie byłyby już na emeryturze" - dodał.

"To jest postulat Solidarności, postulat z porozumień sierpniowych i jeśli sobie to dobrze przypominam, pisał go mojej świętej pamięci brat. Ale to były zupełnie inne okoliczności" - zaznaczył.

Dodał, że mężczyźni przechodziliby na emerytury trochę później, ale też w pełni sił. "To byłaby taka druga pensja, bo ogromna większość z tych ludzi pracy by nie porzuciła, a Trybunał Konstytucyjny orzekł swojego czasu, że nie wolno nikomu odbierać emerytury, bo to jego pieniądze. W związku z tym, jak pracuje, to również ma prawo do emerytury" - powiedział.

Wszystko to spowodowałoby jednak - mówił - że te emerytury byłyby dużo niższe. Dodał, że jako wyjątek w kwestii emerytur stażowych można potraktować tylko jedną grupę - ciężko fizycznie pracujących kobiet.

"Jeśli chodzi ogólnie o emerytury stażowe, to przykro nam, ale w tej chwili nas na to jeszcze nie stać, bo co prawda bardzo zwiększyliśmy możliwości państwa, ale one wciąż nie są takie, jakie bylibyśmy chcieli" - podsumował prezes PiS.

"My nie możemy w tej chwili włączać mechanizmów antyrozwojowych. W naszej gospodarce jest bardzo dużo sukcesów, bardzo dużo dobrego, ale są też pewne zjawiska niepokojące, np. niski poziom inwestycji. Myśmy nie rozwiązali też, biję się tu we własne piersi, problemu mieszkaniowego" - dodał. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (72)

dodaj komentarz
krrzysiek2
szczyt chamstwa i prostactwa. Stary dziad obrażający kobiety - młódki dziewczenta dające w szyje
( sam dający w pampersy) Niech jeździ po kraju i topi tą "złajdaczoną wszawice" Tyle jest z jego obwoźnego cyrku...
arzab
Kobieta w wieku 55 lat idąca na emeryturę to dla niego problem ale mundurowy byczek idący na pełną emeryturę w wieku 55 lat (wymuszoną wcześniej różnymi groźbami na wystraszonych o swoje dalsze trwanie przy korycie PiS-owskich nieudacznikach ) już mu nie przeszkadza ? W języku polskim brak słów dosadnie opisujących obłudę i zakłamanie Kobieta w wieku 55 lat idąca na emeryturę to dla niego problem ale mundurowy byczek idący na pełną emeryturę w wieku 55 lat (wymuszoną wcześniej różnymi groźbami na wystraszonych o swoje dalsze trwanie przy korycie PiS-owskich nieudacznikach ) już mu nie przeszkadza ? W języku polskim brak słów dosadnie opisujących obłudę i zakłamanie tego urzędnika ! ! !
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
infinityhost
Nie no, tyle to na dopalacze to raczej nie wydali.
tomitomi
i oni chcą wygrać wybory fair play ?jak nie dotrzymują warunków umowy !

Dudały obiecały ( oby dwa ) , a Kaczyńskie olały !

Bolanda .
karbinadel
A czy te 50-letnie dziewczęta też dają w szyję?
czerwony_wiewior
Ano dają - i bez to nie chcą rodzić dzieci!
tomitomi odpowiada czerwony_wiewior
nie rodzą , bo nie ma kto robić ! ....na pięćdziesiątce
krokodilko odpowiada tomitomi
nie rodzą bo muszą do roboty gonić
jakby były na emeryturze to nadmiaru czasu i z nudów by rodziły
e691
ale za to stać nas na utrzymanie ogromnej ilości Ukraińców, prawda panie Kaczyński?

Powiązane: Finanse seniorów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki