KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Polic w związku z ofertą publiczną akcji serii C

2019-11-05 17:00
publikacja
2019-11-05 17:00

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji oraz praw poboru - podała KNF w komunikacie.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Firmą inwestycyjną jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Oddział - Biuro Maklerskie w Warszawie.

We wrześniu akcjonariusze Zakładów Chemicznych Police wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału w drodze emisji do 110 mln akcji serii C z prawem poboru w kwocie nie wyższej niż 1,1 mld zł.

W poniedziałek zarząd Polic ustalił, że ostateczna liczba akcji nowej emisji wyniesieni 110 mln, a cena emisyjna jednej akcji serii C została ustalona na 10,20 zł.

Liczba praw poboru uprawniających do objęcia jednej akcji została ustalona na 0,68. Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia 1,47 akcji nowej emisji. Dzień prawa poboru akcji to 7 listopada.

Spółka informowała wcześniej, że wpływy z emisji akcji mają na celu wsparcie realizacji strategii grupy kapitałowej Grupa Azoty na najbliższe lata, w szczególności dywersyfikacji i zwiększenia rentowności przychodów oraz wzmocnienie zaangażowania w rozwój obszarów niezwiązanych z produkcją nawozową.

Kluczowym zadaniem w tym zakresie ma być realizacja projektu "Polimery Police" przez PDH Polska, spółkę celową należącą w 53 proc. do Polic oraz w 47 proc. do Grupy Azoty. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki