KNF wpisał nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych osiem podmiotów, które prowadzą działalność w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF i świadczenia usług płatniczych - poinformowała Komisja w poniedziałkowym komunikacie.

(fot. Kacper Pempel / FORUM)

Jak podała w komunikacie KNF, na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty.

Chodzi o: Profit Doradcy Finansowi z siedzibą w Łodzi; Ciuba & Partnerzy Kancelaria Finansowa z siedzibą w Lublinie; Home & Business Financial Distribution Dariusz Cyganek z siedzibą w Warszawie; Invest Private Consulting Damian Pietrzak z siedzibą w Łodzi; Militanis Capital z siedzibą we Wrocławiu oraz Pride Inwestycje Kapitałowe z siedzibą w Warszawie.

Wobec tych podmiotów Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF.

Ponadto KNF wpisał na listę Digital Market z siedzibą w Gdańsku oraz Dgtmarket Ltd z siedzibą w Londynie.

W tym przypadku zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych. Chodzi o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 antykomuch

a ZUS już jest na liście?

! Odpowiedz
2 14 dlu05234

a rejestr krótkiej sprzedaży aby jest OKY?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil