REKLAMA

KGHM ma kredyt w PKO BP w wysokości 250 mln USD

2023-03-28 12:18
publikacja
2023-03-28 12:18

KGHM podpisał z PKO BP umowę niezabezpieczonego kredytu w wysokości 250 mln USD - poinformował KGHM w komunikacie.

KGHM ma kredyt w PKO BP w wysokości 250 mln USD
KGHM ma kredyt w PKO BP w wysokości 250 mln USD
fot. Bartłomiej Kudowicz / / FORUM

Bank udzielił KGHM finansowania w formie odnawialnych linii kredytowych.

Kredyt będzie przeznaczony na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych, w tym na refinansowanie zadłużenia w kwocie 150 mln USD z tytułu kredytu udzielonego przez PKO BP w 2018 roku. Pozostała kwota dostępnego kredytu zwiększy możliwość wsparcia rozwoju inwestycji, w tym związanych z zieloną transformacją spółki.

Reklama

"To kontynuacja strategicznego podejścia KGHM zapewniającego stabilność finansową w oparciu o zdywersyfikowaną strukturę finansowania Grupy Kapitałowej na instrumentach długoterminowych" - napisano w komunikacie.

Okres dostępności kredytu wynosi 5 lat z możliwością dwukrotnego przedłużenia o 1 rok. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
polonu
tak mało tego długu co to jest, na pewno jeszcze dobiorą na ten reaktor atomowy .
luckyrich
Po co takiej firmie jak KGHM kredyt? Na wypłaty dla pracowników? Na sponsorowanie? A może po prostu wypływ kasy dla kolesi, co maja niby firmy współpracujące? Państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny Po co takiej firmie jak KGHM kredyt? Na wypłaty dla pracowników? Na sponsorowanie? A może po prostu wypływ kasy dla kolesi, co maja niby firmy współpracujące? Państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki