Holland we Wrocławiu kręci dla Netfliksa

W lutym we Wrocławiu ruszają zdjęcia do pierwszego polskiego serialu internetowej firmy Netflix. Jego reżyserem będzie Agnieszka Holland.

(Wikimedia Commons)

Od poniedziałku będzie można spróbować swych sił w castingu dla statystów. Premiera 8-odcinkowej serii planowana jest jeszcze w tym roku. Wrocławska część zdjęć ma zostać nakręcona między 16 a 25 lutego. Największą sceną będzie msza święta z udziałem wielu tysięcy ludzi.

Zdjęcia osadzono częściowo w latach 80. i 90. XX wieku. Serial przedstawia alternatywną wersję historii: w 1982 roku doszło w Polsce do ataku terrorystycznego. Przetrwał PRL i ZSSR. Akcja serialu toczy się 20 lat później. Student i skompromitowany oficer służb specjalnych odkrywają rządowy spisek, który ma utrzymać autorytarne państwo.

IAR/Jan Pelczar/David/Radio Wrocław/Siekaj

Źródło: IAR
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 wwff

Wyrazy uznania dla redakcji za zachowanie poprawności językowej i podanie reżysera w rodzaju męskim. Z zasady podaje się nazwy zawodów w rodzaju męskim, nawet jeżeli odnosi się to do kobiet (z wyjątkami zwyczajowymi, np. pielęgniarka).

! Odpowiedz
3 4 preve

Z S R R , a nie ZSSR ...pismaku

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 52 xiven

Holland, to ta co wspiera politykę antypolską w zachodnich mediach i jeszcze sama starannie ją tworzy!

nie ma być z czego dumnym że ta osoba współtworzy film o nas i na naszej ziemii, wręcz by się przydała drobna ingerencja rządowa aby ten proceder przerwać? jak to będzie wydane pod szyldem netflixa to antypolska propaganda popłynie na cały świat a na pewno będzie tam wiele upolitycznień, ta osoba tworzy filmy tylko w jednym celu, netflix ma to gdzieś bo oni są od liczenia zysków które z pewnością holland im zapewni

o nasz interes powinniśmy dbać my sami albowiem nie będzie to Polski serial a jedynie serial dziejący się w Polsce przedstawianej w niekorzystnym świetle

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 wektorwg

W kapitalizmie liczy się tylko kasa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne