Hoist Finance finalizuje przejęcie aktywów GetBacku o wartości ok. 400 mln zł

Hoist Finance finalizuje umowę przejęcia aktywów GetBacku o wartości ok. 400 mln zł - poinformował Hoist Finance w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

(Hoist)

Obie firmy podpisały w lutym 2019 roku umowę w tej sprawie. Transakcja jest częścią zainicjowanego w maju 2018 roku procesu restrukturyzacji GetBacku.

Hoist Finance poinformował, że ponad 95 proc. przejmowanych aktywów to niezabezpieczone, niepracujące kredyty konsumenckie.

Pod koniec marca wrocławski sąd odroczył do 29 maja rozprawę ws. zatwierdzenia układu spółki GetBack z wierzycielami. Za zatwierdzeniem układu opowiedzieli się nadzorca sądowy, rada wierzycieli, kurator obligatariuszy i zarząd GetBacku.

(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 adamleszcz

Cała ta złodziejska banda! Oszuści z Lion's Idea, z PDM, z GetBack, z Abris, z Deloitte, i wielu innych, z tej zorganizowanej zalegalizowanej grupy przestępczej, z tej mafii finansowej, zrujnowali tysiące rodzin, pakując ich podstępem w GetBack, zniszczyli ludziom majątki życia! Zatruli i spalili wiele losów ludzkich! I oszukują nadal. W duchu chorego prawa zalegalizowali im kradzież 75% pożyczonych im moich pieniędzy.

Moje pieniądze, zresztą podstępem im pożyczone, a za mnie jakiś "kurator obligatoriuszy", którego w ogóle nie chcę, siłą mi narzucony, jakiś mi obcy gość, teraz moimi pieniędzmi za mnie decyduje, bez mojej woli i zgody ustala, że ja oddaję tym złodziejom i szujom z GetBack 75% moich pieniedzy, a Sąd to przyklepuje. Granda! Banda, po prostu pospolita banda. Dalej są tymi kim byli. Pospolitymi krętaczami. Dla mataczenia wystawili na odstrzał kilku swoich. I powoli wraca do nich to co zasiali... To dopiero początek. I niech ich piekło pochłonie za to oszustwo i złodziejstwo, i wszelki współudział! Oddajcie mi moje pieniądze przeklęte szuje pseudobankowe, pseudofinansowe i pseudoprawne!

Dalej kradną! Przecież co im pozostaje jak iść w zaparte?

Ile zostało ludzkich losów ukrzyżowanych dla ich gierek i prowizji lekko sobie wypłacanych. Jakaś dostała 5 mln za "doradztwo". Przecież to jest zgnilizna. Kto widzi, że te 5 mln wyłudzone od ludzi, głównie przez naciągaczy z Idea Bank (Lion's), to oszczędności, częstokroć całego życia, zamienione na obligacje GetBack, który potem tą ludzką krwawicą płacił takim słupom.
Ciężko zarobione pieniądze wzięte ludziom.

Takie tylko 5 mln, co zagarnęła, tak jedynie przy okazji, jako dodatek do jakiejś naciąganej transakcji, to około 16 ludzi, ich dziesiątek lat pracy, całkowicie zrujnowanych, życiowe głębokie dramaty.

Co dopiero gdy pod uwagę weźmiemy 180 mln, albo całe złodziejstwo GetBack, i ich wspólników, jak PDM i znane Banki, w kwocie 2 miliardów złotych.

Widzicie to, przekładacie to na tragedie pojedynczych losów ludzkich, kreując te wilki, albo już wilkołaki, w owczej skórze, tych ich dopracowanych lic twarzy i wzroku, jakoby "solidności" i "uczciwości", i tych ich garniturków, kupowanych za oszczędności emerytki, kreując te wilki na "porządny" biznes, a nawet często, jak ich już zamkną, na ofiary aparatu sprawiedliwości?

Mają agonalne sumienie, ślepotę, która jedynie jeszcze widzi, i tak zanikający z wiekiem lat, żar owych nakradzionych ludziom milionów złotych, ślepotę, która nie pozwala dostrzec, że za każdym ukradzionym wyrafinowanie milionem złotych, pozornie w „duchu prawa”, stoją setki, tysiące ludzi, stoi po prostu ukrzyżowany przez bankiera człowiek i jego życie.

Tak właśnie kradną "białe kołnierzyki", z ich szyderczymi uśmieszkami, jakoby życiowych zwycięzców.

Jedynie zakompleksieni głupcy im przyklaskują, myśląc, że w ten sposób coś im kiedyś od nich, i tak jedynie z tyłu, spadnie, i będą mogli powąchać "życiowego sukcesu"...

Pieniądze od ludzi w kwocie 2.000 mln zostały wyłudzone, a zabezpieczono 4% tj. 80 mln, które i tak jako sztucznie wykreowana "ofiara" zagarnie taki złodziej GetBack albo jakiś Bank.

Złodziejski i nikczemny układ od poziomu ustawodawstwa, gdzie banksterscy oszuści, jako instytucje, które doskonale wiedziały co jest grane i co robią, są po prostu chronieni, a pokrzywdzeni oprócz spotkań i przemijającej uwagi, i iluś symbolicznych aktów aresztowanych płotek, i sejmowych dywagacji, pozostają na sam koniec z niczym, swoją tragedią i bezradnością.

Taka ta obecna rzeczywistość bankstersko-finasowego piekiełka. Rządzący nie chronią faktycznie obywateli, bo szopka, która w ogóle nie przybliża do odzyskania ukradzionych oszczędności, jest po prostu pusta, i ostatecznie, dla faktycznych ofiar tego wszystkiego, bez znaczenia.

Warto zogniskować swą uwagę także na człowieku, tym małym, na samym końcu. To dobra inwestycja, dla własnego dobra...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 pjb

No to kasy raczej nie zabraknie na realizację oszukańczej restrukturyzacji gdzie za 75% wartości obligacji inwestorom zaoferowano ZERO - wielkie ZERO. Czy ktoś kiedykolwiek w literze prawa tak okradł inwestorów? Czy sąd RP w państwie PiS to klepnie, to wywłaszczenie w imieniu prawa? Pewnie tak bo ciągle ktoś ten biznes chroni, ciągle ktoś daje polityczny parasol, no bo czemu prokuratura nie wyjaśnia jak taki bankrut wszedł na giełdę, kto i dlaczego wydał tyle pozytywnych rekomendacji, dał zgodę (zupełnie bez konsekwencji i nic z tym KNF nie robi), dlaczego księgi spółki miały pozytywną weryfikację, jaką rękojmię dobrej wiary dawał fundusz wprowadzający papiery na giełdę, fundusz decydujący o zarządzie i radzie nadzorczej getback czyli o organach spółki z pełnią władzy. Jedna wielka polityczna zmowa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 marekr987

Tak, poczytaj sobie o umorzeniu akcji CEDC. To dopiero wałek

! Odpowiedz
0 3 jacekmaj

No właśnie! Powinno się brać przykład z USA w jaki sposób syndyk odzyskuje pieniądze inwestorów utopionych w aferze Murdocha. Nawet rodzina nie może spac spokojnie- majątki są im zabierane. A u nas?

! Odpowiedz
0 19 ertom

No to na wypłaty dla prezesów przez rok wystarczy. Można dalej udawać, że coś robią.

! Odpowiedz
0 11 ertom

A co ten Hoist tak się cieczy na zdjęciu?

! Odpowiedz
2 11 tomitomi

cieszy sie cosnek,ze ''znowusz'' na gojach zaroby ,,,,,
szalom wasza mać !

! Odpowiedz
2 5 mba_tomy

Cieszy się, gdyż pod przykrywką prawa będzie mógł wymusić spłatę nieistniejących, przedawnionych lub umorzonych długów. Niestety, wiele osób zapłaci dla świętego spokoju, karmiąc potwora...

Uważam, że każdy powinien spłacać swe długi, ale ostatnio spotykam się z absurdalnymi sytuacjami, że ludzie mają dług w miejscach, z którymi nic ich nie łączyło. Albo dostają pismo, że mają dług, ale nie wiedzą za co? W tym momencie przypominam sobie film "Dług" Krzysztofa Krauzego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 onepropos

Jeżeli bardzo ale to bardzo optymistycznie założymy, że wartość rynkowa wszystkich pakietów wierzytelności getback była równa 3,2 mld pln (wartość wszystkich sprzedanych obligacji getbacku).
Ta transakcja pokazuje, że rynkowa wartość wszystkich wierzytelności realnie wynosi 400 mil czyli 12,5%.
Tyle mogą realnie odzyskać obligatariusze, od firmy getback.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 mba_tomy

12,5 % to bardzo optymistyczne prognozy. Biorąc pod uwagę, że 95% to przedawnione lub nie istniejące długi, które na siłę Getback poprzez różne nieuczciwe działania próbuje ściągnąć od ludzi, którzy coraz bardziej bronią się przed oszustami, uważam, że obligatariusze nic nie odzyskają.

Smutne jest to, że ludzie dają się wrobić w kupno takich firm, bez jakiegokolwiek sprawdzenia, w co tak naprawdę inwestują. W tym momencie stają się nieświadomymi pomagierami narastającego oszustwa. A ślepe ufanie bankom, że to tzw. Instytucje Zaufania Publicznego to... nawet nie wiem jak to skomentować. To tak jak z kasynem, wszyscy wiedzą, że nie może ono nikogo okraść, ale... kasyno zawsze wygrywa.

Gdyby wprowadzono ustawę, że sąd sam mógłby stwierdzić przedawnienie wierzytelności, to taki Getback by nie powstał.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,11% 57 895,19
2020-02-14 17:15:00
WIG20 -0,23% 2 115,29
2020-02-14 17:15:00
WIG30 -0,25% 2 437,30
2020-02-14 17:15:00
MWIG40 -0,05% 4 058,17
2020-02-14 17:15:01
DAX -0,01% 13 744,21
2020-02-14 17:37:00
NASDAQ 0,20% 9 731,18
2020-02-14 22:03:00
SP500 0,18% 3 380,16
2020-02-14 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.