Hiszpania: Aplikacja Uber zawieszona

W Hiszpanii zawieszono działanie Ubera - aplikacji na smartfony, która pozwala na kontakt pasażerów z prywatnymi kierowcami. Zawieszenia domagali się taksówkarze, dla których Uber był niezdrową konkurencją. Odpowiedzialni za działanie aplikacji zapowiedzieli, że będą szukać sposobu na jej uaktywnienie.

Aplikacja Uber zablokowana w Hiszpanii (Uber)

Brak połączenia - to informacja, jaką od dzisiaj czytają na smartfonie usiłujący korzystać z usług Ubera. Z płatnych przejazdów prywatnymi samochodami korzystali od marca mieszkańcy Barcelony, Madrytu i Walencji. Zaraz potem rozpoczęły się w tych miastach strajki taksówkarzy, którzy oskarżali Uber o nieprzestrzeganie prawa. Piraci, jeżdżą bez ubezpieczeń, pozwoleń i bez licencji. Kradną nam pasażerów i odbierają chleb - skarżył się manifestujący w Walencji taksówkarz.

Do żądań protestujących przychylił się Sąd Rejonowy w Madrycie i zakazał Uberowi działalności. W wydanym komunikacie jego przedstawiciele poinformowali, że przestrzegają prawa i blokują aplikację. Zapowiedzieli jednak, że będą szukać prawnego sposobu na powrót na hiszpański rynek.

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~WG

Uber to dopiero jest ecologist Odkurzacze ekologiczne, zarowki ekologiczne UE promuje a jak wiecej osob moze w samochodzie jechac to wladza blokuje

! Odpowiedz
0 10 ~bb

"niezdrowa konkurencja ?" albo jest konkurencja albo są święte krowy. Koniec końców traci klient.pzdr

! Odpowiedz
1 6 ~kkk

no co ty? przeciez to dla naszego dobra :)))

! Odpowiedz
1 0 ~Joseph

Bardzo dobrze, niech się trochę podenerwują.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne