REKLAMA

Handel zbliża się do poziomów sprzed pandemii. Klienci wracają do swoich starych przyzwyczajeń zakupowych

2021-10-21 09:00
publikacja
2021-10-21 09:00
Handel zbliża się do poziomów sprzed pandemii. Klienci wracają do swoich starych przyzwyczajeń zakupowych
Handel zbliża się do poziomów sprzed pandemii. Klienci wracają do swoich starych przyzwyczajeń zakupowych
/ Wroclavia

Średnia odwiedzalność obiektów handlowych we wrześniu wyniosła 92 proc. w porównaniu do września 2019 roku, czyli przed pandemią - poinformowała w komunikacie prasowym Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH).

"Dane na temat odwiedzalności centrów handlowych pozwalają z ostrożnym optymizmem patrzeć na końcówkę roku, gdyż potwierdzają, że handel stacjonarny z miesiąca na miesiąc zbliża się do poziomów sprzed pandemii, a klienci wracają do swoich starych przyzwyczajeń zakupowych. Potrzebny jest nam teraz okres nieprzerywanych lockdownami operacji oraz stabilnej sytuacji epidemicznej, aby wzmocnić cały sektor handlowy i jego wyniki" - poinformował, cytowany w komunikacie, Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH.

Jak dodano, o 9 proc. wzrosła odwiedzalność w stosunku do września 2020 r.

Wśród najczęściej odwiedzanych we wrześniu centrów handlowych znajdują się obiekty z regionów południowo-zachodniego i północno-zachodniego, którym udało się przekroczyć poziom odwiedzalności z 2019 r. - odpowiednio o 29 proc. i 3 proc.

PRCH podała, że najlepszy rezultat we wrześniu 2021 r. osiągnęły centra duże (o powierzchni między 40 a 60 tys. m kw.) - ich odwiedzalność przekroczyła o 3 proc. wynik z 2019 r. W obiektach średnich (20–40 tys. mkw.) i bardzo dużych (powyżej 60 tys. mkw.) footfall wyniósł ponad 92 proc. poziomu z roku 2019. Obiekty małe i bardzo małe (5–20 tys. mkw.) osiągnęły wynik 81 proc. w stosunku do ostatniego roku sprzed pandemii.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zrzesza ponad 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług. Dane dotyczące odwiedzalności centrów handlowych w Polsce są zbierane na zlecenie PRCH od 2008 roku przez firmę doradczą PwC. (PAP Biznes)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kenn
Ludzie już mają totalnie wylane na tą propagandę.

Gdyby była epidemia (że już o tej nowo-mowie "pandemii" nie wspomnę), to w transporcie miejskim ludzie padali by jak muchy.

Tymczasem widzę tyle samo nekrologów jak zawsze ;) Skąd MZ zatem bierze te dane 99% niezaszczepionych ponosi śmierć????? ;)
1as
Ja tych człowieków nie rozumiem.
Nie chodzili, jak był spokój z covidem, zaczynają latać po galeriach jak się covid rozkręca na nowo...
ozz198
A że "nie chodzili jak był spokoj" to dane skąd?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki