Haitong obniżył cenę docelową akcji Santander Bank Polska do 152,3 zł

2020-08-07 14:42
publikacja
2020-08-07 14:42
fot. Manuel Esteban / Shutterstock

Analitycy Haitong Bank w raporcie z 6 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Santander Bank Polska do 152,3 zł z 161,4 zł, utrzymując rekomendację "neutralnie".

Analitycy Haitong Banku obniżyli prognozę zysku netto banku na lata 2020-21 o 30/21 proc. do odpowiednio 1,08 mld zł (spadek o 55 proc. r/r) i 1,49 mld zł (wzrost o 39 proc. r/r). Prognozy Haitong Banku na powyższy okres są wyższe od konsensusu o odpowiednio 4 i 19 proc. W opinii analityków wynika to głównie z wysoce nieprzewidywalnych skutków pandemii, szczególnie jeżeli chodzi o wolumen i koszty ryzyka, a także różne założenia co do poziomu stóp procentowych w perspektywie średnioterminowej.

Jak podano w komunikacie Haitong Banku, w nowych prognozach wyników Santandera uwzględniono majową obniżkę stopy referencyjnej NBP o 40 pkt. bazowych do 0,1 proc.

Podstawowym scenariuszem analityków Haitong Banku pozostaje krótkie odbicie gospodarcze w kształcie litery U, mniej dotkliwe dla gospodarki konsekwencje drugiej fali pandemii, która sądząc po liczbie zachorowań już się zaczęła, a także brak dalszych obniżek stóp procentowych.

Autorką raportu jest Marta Czajkowska-Bałdyga. Pierwsza publikacja raportu miała miejsce 6 sierpnia, o godz. 8.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36816192_Haitong - Santander.docxdocx
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
patrykowski978
Niedawno na portalu Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zarobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się o wiele biedniejszy, trochę smutne ale tak prawda. Polecam poczytać w google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
patrykowski978
Przedwczoraj na stronie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie raczej wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale tak prawda. Polecam poczytać w Google,Przedwczoraj na stronie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie raczej wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, trochę smutne ale tak prawda. Polecam poczytać w Google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
marcinn89
Dziwne rzeczy się dzieją w tej Polsce i na świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta tylko w jeden dzień zarobiła około 4000 zł przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google Dziwne rzeczy się dzieją w tej Polsce i na świecie. Parę dni temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta tylko w jeden dzień zarobiła około 4000 zł przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i zobaczyć). Dziwne rzeczy się dzieją po tej pandemii i myślę że będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
patrykowski978
Przedwczoraj na stronie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, smutne ale tak prawda. Najlepiej poczytać w wyszukiwarce google, wpiszcie Przedwczoraj na stronie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, smutne ale tak prawda. Najlepiej poczytać w wyszukiwarce google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki