REKLAMA

Grupa podmiotów przeprowadzi due diligence Budimeksu Nieruchomości, oferty do 21 grudnia

2020-11-24 13:34
publikacja
2020-11-24 13:34
Budimex

Budimex wybrał grupę podmiotów zainteresowanych nabyciem udziałów Budimeksu Nieruchomości do przeprowadzenia badania due diligence tej spółki - poinformował Budimex w komunikacie. Budimex będzie czekał na oferty do 21 grudnia, a decyzja o udzieleniu wyłączności ma zapaść do 31 grudnia.

Budimex nie podał, ile podmiotów zostało dopuszczonych do due diligence, określił je tylko jako "wąską, wyselekcjonowaną" grupę.

Ewentualna decyzja o udzieleniu wyłączności będzie uzależniona od wypełnienia przez potencjalnego inwestora zakładanych na danym etapie warunków transakcji, nie tylko w zakresie warunków finansowych.

Budimex podał, że decyzja o wyborze grupy podmiotów do due diligence nie oznacza rezygnacji z pozostałych opcji strategicznych. Jak podawano w lipcu, w ramach przeglądu opcji możliwe jest m.in. pozyskanie znaczącego inwestora lub inwestorów dla działalności deweloperskiej (zarówno mniejszościowych jaki i większościowego), zawarcie aliansu strategicznego z innym podmiotem czy wprowadzenie spółki na giełdę w Warszawie. Analizie miała też zostać poddana możliwość dywersyfikacji działalności deweloperskiej w kierunku budowy wartości aktywa. (PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki