REKLAMA
PILNE

Grodzki: ustawą o budowie muru zajmiemy się w stosownym czasie

2021-10-15 12:45
publikacja
2021-10-15 12:45
Grodzki: ustawą o budowie muru zajmiemy się w stosownym czasie
Grodzki: ustawą o budowie muru zajmiemy się w stosownym czasie
fot. Sylwia Penc / / FORUM

Ustawą o budowie zabezpieczenia granicy państwowej Senat zajmie się w stosownym czasie - powiedział w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Dopytany przez dziennikarzy, czy stanie się to bez zbędnej zwłoki odpowiedział, że "to słowa popularne w prosektorium".

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej; zgodnie z regulacją na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Szacowany koszt planowanej inwestycji to 1 mld 615 mln zł.

Dziennikarze pytali w piątek marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, kiedy Senat się zajmie tą ustawą i czy stanie się to bez zbędnej zwłoki.

"Słowo bez zbędnej zwłoki jest popularne w prosektorium, natomiast jeśli chodzi o mur, ciśnie mi się na myśl słynna piosenka +A mury runą+" - odpowiedział Grodzki.

"Jeżeli zamierzamy budować mury, zamiast sprawnie, za pomocą Frontexu i środków pomocy elektronicznej kontrolować granice, to nie wiem, czy to jest dobry pomysł" - dodał.

Dodał, że jeśli ustawa trafi do Senatu, ten "zajmie się nią w stosownym czasie". "Jeżeli będzie to ustawa 14-dniowa, mieści się w normalnie zaplanowanym posiedzeniu" - mówił Grodzki.

Zapowiedział, że będzie "dokładna analiza w komisjach i dokładna analiza plenarna". Zwrócił uwagę, że jeżeli bariera ma 186 km to koszt budowy jednego kilometra to ponad 8 mln zł. "Autostrady może się za to nie zbuduje, ale drogę powiatową można zrobić za taką cenę" - powiedział Grodzki.

"To jest gra polityczna, gra na emocjach, która tak jak w Ameryce nie doprowadzi do powstania muru, ale wyzwoli negatywne emocje" - dodał. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Imigranci w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki