REKLAMA
BADANIE

Apple i Google poinformują użytkowników, czy mieli kontakt z chorym na COVID-19

2020-04-15 12:00
publikacja
2020-04-15 12:00

Google i Apple przedstawiają efekty współpracy. W maju możemy spodziewać się premiery aplikacji. Powiadomi użytkowników o osobach zakażonych COVID-19, z którymi mieli kontakt w ciągu ostatnich 14 dni.

fot. Apple, Google / / Apple

Google i Apple wykorzystają Bluetootha. Światowi giganci stworzą aplikację zapisującą "drogę" koronawirusa. Urządzenia mobilne otrzymają indywidualne oznaczenia. Będą one pewnego rodzaju kodem niezawierającym żadnych osobowych.

Jak będzie działać?

Podczas gdy smartfon będzie miał włączony moduł Bluetooth, "podzieli się" z innymi telefonami indywidualnym kodem. Użytkownicy będą zbierać unikalne kody każdej osoby, z którą będą się mijać. Historia wszystkich spotkań będzie przechowywana w aplikacji. Większość osób nie wychodzi z domu bez telefonu. 

Osoba, która zachoruje, będzie mogła ananimowo powiadomić o tym innych użytkowników, wysyłając do chmury wiadomość o pozytywnym wyniku testu na COVID-19. Wszystkie osoby, które miały styczność z zarażoną osobą w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Informacje będą rozsyłane całkowicie anonimowo.

Google i Apple stworzą aplikację działającą tak jak rządowa apka ProteGo. Jednocześnie firmy przygotują ją do wymieniania się unikalnymi kodami pomiędzy systemem Android a IOS. Podobne rozwiązanie wdrożone zostało w Singapurze. Producenci zapewniają, że aplikacja będzie bezpieczna, a wszystkie dane - anonimowe.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
eagleeye
Tak pod przykrywką COVID19 obdziera się ludzi z godności i anonimowości bo chyba nikt w anonimowość w tym przypadku nie wierzy.

Telefony 2G w cenie są na aukcjach a wszelkiej maści "aplikacje" to nic innego jak zwykłe programy do inwigilacji ludzi.

Czas zmienić aparat telefoniczny
zkurcz
Niestety mało kto o tym wie.
kamilp141
Akurat w tym przypadku wygalda na przemyslany standard z punktu widzenia uzytkownika i prywatnosci. I duzo lepiej niech to bedzie w takiej wersji, niz w apkach pisanych przez poszczegolne rzady.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki