Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę wielkie sieci handlowe wcześniej niż zwykle zamkną sklepy. W sklepach Macro Cash&Carry zakupy będzie można zrobić do 15:00, w Biedronki do 16:00. Wszystkie Carrefoury w kraju będą pracować do 17:00, a Tesco, Auchan i Kaufland do 18:00.

Im szybciej zrobimy świąteczne zakupy tym lepiej i dla nas i dla handlowców - podkreśla przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara. Dodaje, że zamknięcie sklepu nie oznacza dla pracowników zakończenia pracy. Kasjerzy, a w większości kasjerki muszą się jeszcze rozliczyć, zdać kasę, dlatego też uszanujmy ich czas - apeluje Bujara.

Zakupy można też zrobić w małych sklepach osiedlowych, ale te również nie będą pracować do oporu. W święta zaś zamknięte będą wszystkie duże markety i galerie handlowe. Jak tłumaczy inspektor Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy, otwarte mogą być jedynie te sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Bez przeszkód natomiast zakupy będzie można zrobić w aptekach czy na stacjach benzynowych, gdyż te, jako instytucje użyteczności publicznej, mogą być czynne także w święta.

IAR
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Edytka

Pracując w Dino i składając tam papiery wiedziałam. Do której będę pracować więc skąd te zdziwienie

! Odpowiedz
0 4 ~Mmmmm

Zarządzającemu Dino Polska życzę by te święta były dla niego tak wspaniałe jak dla pracowników którzy pracują najdłużej z marketów. Chciałabym żeby poczuł się tak jak my kiedy nie możemy wcześniej pobyć z rodzinami i spokojnie przygotować się do świąt. Jest to poprostu bez duszne... no ale cóż po co pracownikom święta,sylwester...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~yyy

Dino pracuje najdłużej.

! Odpowiedz
1 0 ~xx

Tak,a siec marketów Dino jest otwarta do 21-ej a pracownicy siedzą dłużej

! Odpowiedz
2 0 ~patriota

Zmień pracę idź do firmy zachodniej to krócej będziesz pracować niż w Dino ;-)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl