REKLAMA

GetBack ma spłacić Quercus TFI wierzytelności o wartości 35-40 mln zł

2019-12-11 14:38
publikacja
2019-12-11 14:38

Quercus TFI podpisał z GetBack umowę restrukturyzacyjną w zakresie spłat wierzytelności z obligacji o wartości nominalnej 80,5 mln zł. Spłata zobowiązań została ustalona na poziomie 35-40 mln zł - podał Quercus TFI w komunikacie.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Zgodnie z umową, kwota spłaty jest uzależniona od wycen wartości zabezpieczeń na dzień uprawomocnienia się przyśpieszonego postępowania układowego.

Łączna wartość zobowiązań wraz z należnościami ubocznymi wynosi 91,2 mln zł.

Ustalona kwota spłaty, przy uwzględnieniu całkowitej wartości wierzytelności, oznacza redukcję zobowiązań dłużnika na poziomie 56-61 proc.

Jak podano, GetBack zobowiązał się do wypłacenia w ratach kwoty 15,2 mln zł do końca grudnia 2020 roku oraz 10,1 mln zł do końca grudnia 2021 roku. Pozostała część kwoty zostanie wypłacona w ramach rat układowych zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacyjnym, po uprawomocnieniu się przyśpieszonego postępowania układowego.

"Inwestorzy powinni mieć na względzie, że wykonanie ww. umowy uzależnione jest od sytuacji finansowej dłużnika, prowadzenia bieżącej działalności (w tym prawomocnego zakończenia przyśpieszonego postępowania układowego) i nie ma gwarancji, że ww. umowa zostanie przez dłużnika wykonana" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki