REKLAMA

Genomtec rozszerza platformę Genomtec ID na onkologię. Złożył wniosek patentowy

2023-09-28 16:06
publikacja
2023-09-28 16:06

Genomtec zakończył rozbudowę platformy Genomtec ID w dziedzinie diagnostyki onkologicznej i złożył wniosek o ochronę patentową dla metody obejmującej izotermiczną amplifikację kwasów nukleinowych w celu wykrywania wariantów genetycznych stosowanych w diagnostyce onkologicznej - podała spółka w komunikacie.

Genomtec rozszerza platformę Genomtec ID na onkologię. Złożył wniosek patentowy
Genomtec rozszerza platformę Genomtec ID na onkologię. Złożył wniosek patentowy
fot. Genomtec /

"Teraz niewiele już dzieli nas od etapu Proof of Concept. Wierzę, że potencjalny zakres wdrożenia naszej technologii nie ogranicza się do obszarów diagnostyki chorób górnych dróg oddechowych czy onkologii, które już stanowią jedne z najatrakcyjniejszych segmentów rynku diagnostycznego. Ponadto, rozwijana przez nas technologia może być wykorzystywana w badaniach nad lekami, diagnostyce towarzyszącej, dawkowaniu leków, identyfikacji wariantów wirusów, badaniach nad opornymi na leki szczepami bakteryjnymi, a także w medycynie weterynaryjnej i przemyśle spożywczym" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Miron Tokarski.

Strategia patentowa spółki zakłada rozszerzenie ochrony przedmiotowego wynalazku w procedurze międzynarodowej PCT.

W kwietniu spółka pozyskała z emisji akcji 13,1 mln zł brutto, a rozwój projektu onkologicznego był jednym z celów emisji.

Jak podano, od maja do sierpnia tego roku firma przeprowadziła eksperymenty laboratoryjne w zakresie zastosowania metody w diagnostyce jednego z najczęstszych nowotworów. W tym okresie stworzono metodę umożliwiającą precyzyjne wykrywanie szeregu wariantów genetycznych charakterystycznych dla markerów onkologicznych.

"Złożenie wniosku patentowego w obszarze onkologii rozszerza zakres zastosowań naszej autorskiej metody SNAAT/LAMP poza obszar diagnostyki chorób zakaźnych i otwiera nam drogę do rozmów ze zdecydowanie szerszym spektrum potencjalnych partnerów w transakcji M&A. Jednocześnie nadal pracujemy nad naszym najbardziej zaawansowanym projektem związanym z diagnostyką chorób zakaźnych układu oddechowego" - powiedział prezes.

Dodał, że w kolejnych miesiącach, wraz z rozpoczęciem sezonu chorób układu oddechowego, Genomtec wznowi rozpoczęte badania kliniczne, a procesy przybliżające do komercjalizacji toczą się równolegle z procesem certyfikacyjnym, tak aby zgodnie z planem uzyskać ciągłość posiadanego dopuszczenia do obrotu i zarejestrować produkty zgodnie z nadchodzącymi wytycznymi IVDR przed końcem maja 2025 r.

Genomtec jest spółką z branży MedTech specjalizującą się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej. Flagowym projektem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki