Gdzie wymieniać walutę na wakacje?

Zakup waluty na wakacyjny wyjazd najlepiej zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wymiana pieniędzy w kantorze na lotnisku może okazać się mniej korzystna. Warto skorzystać z internetowych kantorów, które pozwalają zaplanować zakup po konkretnym kursie - radzi Wojciech Boczoń.Na zagranicznych wakacjach będzie potrzebna waluta. Jej zakup warto zaplanować wcześniej, dzięki temu będzie można ją nabyć po korzystnym kursie. Gdzie dokonać zakupu? Lepiej omijać kantory zlokalizowane w najbardziej „turystycznych” miejscach – lotniskach czy hotelach. Tam kursy mogą być niekorzystne. Dobrym wyjściem jest skorzystanie z internetowych kantorów, które pozwalają ustalić widełki cenowe do zakupu danej waluty. Jeśli kurs spadnie do określonego poziomu, transakcja zostanie wykonana automatycznie.

Anna Drozd, Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 joanna40

Osobiście wymiany dokonuje tylko w kantorze online. Od lat jest to dobrykantor.pl a ,że wszystko jest w jak najlepszym porządku nie szukam innego.

! Odpowiedz
0 0 jaspers

Stacjonarnie, Kantory Plus, sieć kantorów – są obok trasy A4. Zdecydowanie ich polecam z wielu względów, ale przede wszystkim chodzi o to, że zawsze mają najniższy spread i niską cenę waluty. Te kantory internetowe wcale nie są takie cudowne, na jakie się je kreuje. Online też wcale nie jest łatwiej – przecież trzeba mieć kanto walutowe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 sylwia4012

Ja zawsze przed wyjazdem za granicę walutę wymieniam internetowo, jest bezpiecznie, szybko i dostępność 24/7. W Amronecie mają teraz dobre kursy, i przelewy zagraniczne tez są tanie, tylko 5zł za EUR.

! Odpowiedz
0 1 ~Anymaniak

W zeszłym roku byłem w Chorwacji. Kupowałem co miesiąc euro i krótko przed wyjazdem kuny w kantorze. Szczerze to nie opłaca się w PL. Na podróż proponuję zabrać minimum gotówki w Euro, resztę płacić kartą a na miejscu wymienić złotówki na kuny. Mieli dość korzystny kurs.

! Odpowiedz
2 1 ~Imek

Artykuł szmira ile się zaoszczędzi na tej niby sprytnej wymianie online ..... na lampke szampana nie wystarczy .... śmiechu warte

! Odpowiedz
5 0 ~Tadek

A propos kupowania po własnym kursie. W piąteczek kupił mi inkantor walutę po takim super kursie że aż trudno uwierzyć. Wymiana walut przez neta jest super.

! Odpowiedz
15 21 kumpel19

Dobrze wiedzieć. Niedługo jadę na obóz do Włoch z kochamwakacje.pl i przyda się wymienić parę złotych na euro. Mamy Rzym zwiedzać, a pewnie kursy na miejscu będą średnio opłacalne.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne