REKLAMA

GRUPA LOTOS: Grupa Lotos Spółka Akcyjna Raport dotyczący incydentalnego naruszenia Dobrych Praktyk

2021-10-14 16:08
publikacja
2021-10-14 16:08
Na podstawie par. 29 ust. 3a Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Grupa Lotos Spółka Akcyjna przekazuje informację dotyczącą incydentalnego naruszenia Dobrych Praktyk 2021

W dniu 13 października jeden z akcjonariuszy skorzystał z prawa wynikającego z art. 401 § 4. kodeksu spółek handlowych, zgłaszając projekty uchwał na walne zgromadzenie Spółki, zwołane na 14 października 2021 roku, tj. na 1 dzień przed tym walnym zgromadzeniem.

WALNE ZGROMADZENIE I RELACJE Z AKCJONARIUSZAMI

4.8. Projekty uchwał walnego zgromadzenia do spraw wprowadzonych do porządku obrad walnego zgromadzenia powinny zostać zgłoszone przez akcjonariuszy najpóźniej na 3 dni przed walnym zgromadzeniem.
Zasada została naruszona incydentalnie.
Komentarz spółki dotyczący incydentalnego naruszenia powyższej zasady:  W związku z deklaracją Spółki o stosowaniu rzeczonej zasady DPSN 2021 Spółka standardowo umieszcza w treści ogłoszeń o zwołaniu walnego zgromadzenia rekomendację kierowaną do akcjonariuszy, żeby projekty uchwał walnego zgromadzenia do spraw wprowadzonych do porządku obrad walnego zgromadzenia były zgłoszone przez akcjonariuszy najpóźniej na 3 dni przed walnym zgromadzeniem.
W ciągu ostatnich 2 lat nie miały miejsca przypadki incydentalnego naruszenia zasady:  Od momentu wejścia w życie DPSN 2021 tj. od 1 lipca 2021 roku do dnia dzisiejszego nie miały miejsca przypadki incydentalnego naruszenia zasady 4.8.


Źródło:Komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki