REKLAMA

Francja ma problem z uchodźcami. Zamyka punkty na granicy z Hiszpanią

2021-01-09 16:43
publikacja
2021-01-09 16:43
fot. REGIS DUVIGNAU / Reuters

Pięć punktów granicznych w Pirenejach zostanie zamkniętych w związku z masowym napływem nielegalnych imigrantów z Hiszpanii do Francji, wynika z informacji, które dziennik “La Vanguardia” potwierdził w sobotę u władz obu krajów.

Według wydawanej w Katalonii gazety strona francuska zamknie tymczasowo przejścia graniczne w Pirenejach w poniedziałek. Inicjatywa wyszła ze strony Paryża.

“Decyzja francuskich władz o zamknięciu przejść dotyczy punktów granicznych Banyuls, Coustouges, Manrell-Las Illas, Aja oraz Enveitg” - poinformował hiszpański dziennik, wskazując, że ma ona związek z rosnącą u władz Francji obawą, że wśród nielegalnych przybyszów mogą być terroryści.

Z ustaleń gazety wynika, że Pałac Elizejski podjął decyzję o zamknięciu przejść granicznych po wcześniejszych konsultacjach z rządem Hiszpanii. Trwały one od listopada.

Tymczasem jak twierdzi dziennik “El Mundo” od 2018 r. wyraźnie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, głównie Afrykańczyków, przekazywanych na granicy w Pirenejach Hiszpanii przez francuskie służby.

Z opublikowanych pod koniec grudnia przez MSW Hiszpanii danych wynika, że liczba docierających do tego kraju w nielegalny sposób imigrantów zwiększyła się w 2020 r. pomimo pandemii koronawirusa do poziomu 39,4 tys., czyli o prawie 29 proc.

Z raportu hiszpańskiego MSW wynika, że choć w pierwszej połowie 2020 r. zaobserwowany został znaczący spadek liczby docierających do tego kraju nielegalnych przybyszów, to już w drugiej części roku nastąpiła wyraźna zmiana tendencji.

Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
and00
To trochę śmieszne, bo przez Pireneje spokojnie można przejść oza punktami granicznymi, nawet zima, a latem to nawet na przełaj
iandrew
No właśnie, polski rząd powinien teraz na forum UE wystosować "apel" i "zaniepokojenie" ksenofobiczną postawą Francji. Chcieli żebyśmy my przyjmowali wszystkich jak leci, a sami jaki dają przykład?
Swoją drogą Polska przyjęła najwięcej imigrantów z kraju objętego wojną (uchodźców z Ukrainy),
No właśnie, polski rząd powinien teraz na forum UE wystosować "apel" i "zaniepokojenie" ksenofobiczną postawą Francji. Chcieli żebyśmy my przyjmowali wszystkich jak leci, a sami jaki dają przykład?
Swoją drogą Polska przyjęła najwięcej imigrantów z kraju objętego wojną (uchodźców z Ukrainy), ale jakoś za to nam nie dziękują. Ukraińcy gorsi niż Afrykańczycy? czy co?
anty12
Jak to ? To juz nie tylko Polska i Wegry ie kochaja inzynierow i lekarzy z Afryki ?! Francuzik przestraszyl sie ?
demeryt_69
Na należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie napływa coraz więcej nielegalnych imigrantów - tylko w 1. tygodniu tego roku przybyło ich ponad 740.

W ciągu całego 2020 r. napływ nielegali na wyspy wzrósł o ponad 750% do ponad 20 tys. osób!
traderfr
Dziwne, przecież Francuzi uwielbiają przyjmować uchodźców i pracować na nich, a Francuzki witają ich z kwiatami oferując pierwszą noc u siebie w domu.
darius19
dobre pytanie do "merita" od "dlaczego_nie". Wiele dziwnych komentarzy - jak ten "merita" - wyssanych z palca. Ale sa tez gorsze dzielnice - widzialem.
przemek_opinia
Nie trzeba nigdzie być Mało filmów dokumentalnych na ten temat? Slumsy i przestępczość.
Można to porównać do tego, że jak zarzucę TVNowi manipulacje materiałem wideo to w obronie TVNu powiesz.... ale czy byłeś "tam"?
valk
Mam znajomych emigrantów, młodych ludzi, którzy już 2 lata temu wrócili z Paryża po 10 latach mieszkania tam z powodu takiego, że kobiety wieczorem bały się wracać metrem z pracy, do tego wszechobecny smród moczu
_merit
Marsylia, Paryż czy Lyon miejscami przypominają najgorsze slumsy Afryki - smród, bród i beznadzieja!
dlaczego_nie
Kiedy tam byłeś ostatnio ???

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki