REKLAMA

"Financial Times": Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw COVID-19

2021-08-01 16:14
publikacja
2021-08-01 16:14
"Financial Times": Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw COVID-19
"Financial Times": Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw COVID-19
fot. Marc Bruxelle / / Shutterstock

Amerykańskie koncerny Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek przeciw COVID-19 w najnowszym kontrakcie zawartym z Unią Europejską, częściowo dzięki skutkom ubocznym szczepionek opracowanych przez konkurencyjne firmy farmaceutyczne - podał w niedzielę "Financial Times".

Umowa przewiduje, że do 2023 roku Pfizer i Moderna dostarczą UE do 2,1 mld dawek szczepionek. Została ona wynegocjowana w tym roku, gdy okazało się, że preparaty tych koncernów są skuteczniejsze w walce z pandemią niż szczepionki firm Johnson & Johnson i AstraZeneca - podaje brytyjski dziennik.

Cena szczepionki Moderny w ramach kontraktu wzrośnie z 22,60 do 25,50 dol. za dawkę, a preparatu Pfizera - z blisko 18,40 do 23,14 dol. - podaje "FT", powołując się dobrze poinformowane źródła.

W środę dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że dzięki sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz innych leków dochody Pfizera za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Sama szczepionka przyniosła Pfizerowi 7,84 mld dol.

Amerykański gigant farmaceutyczny prognozuje, że w tym roku jego dochody ze sprzedaży tej szczepionki powinny osiągnąć 33,5 mld dol. przy założeniu, że firma dostarczy na rynek 2,1 mld dawek.

"FT" podaje, że sprzedaż szczepionki przyniesie Modernie 30 mld dol.

Komisja Europejska poinformowała, że ze względu na ewentualną konieczność podania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 zastrzega sobie prawo do dostaw dodatkowych 1,8 mld dawek preparatu Pfizera.

We wtorek KE oznajmiła, że wszystko wskazuje na to, iż do końca lata uda się zaszczepić 70 proc. dorosłych mieszkańców Unii. (PAP)

fit/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
3456
Chiny i Rosja nie kupi od nich ani jednej szczepionki nie chcą nawet za darmo a to że Europa płaci haracz to inna sprawa
pixel75
Artykuł dotyczący szczepień dodany wczoraj i tylko 14 komentarzy? W dodatku nic o masowym mordowaniu ludzi, o tym że zaszczepieni zaraz umrą, o spisku żydowskim? Szok!
kenn
"dzięki skutkom ubocznym szczepionek"
- absolutnie BEZPIECZNE SZCZEPIONKI, tak brzmiał slogan reklamowy nadawany we wszystkich głównych stacjach na świecie we wiadomościach :P :P :P

Czy można jeszcze nie dostrzegać tego co się naprawdę dzieje? :P Jak motłoch jest ciągle ogłupiany, tak samo jak w średniowieczu
"dzięki skutkom ubocznym szczepionek"
- absolutnie BEZPIECZNE SZCZEPIONKI, tak brzmiał slogan reklamowy nadawany we wszystkich głównych stacjach na świecie we wiadomościach :P :P :P

Czy można jeszcze nie dostrzegać tego co się naprawdę dzieje? :P Jak motłoch jest ciągle ogłupiany, tak samo jak w średniowieczu - i co ciekawe, nadal się nabiera? :P Wcześniej wykorzystywano niewiedzę, teraz wykorzystuje się "naukę" - ale efekt jest w istocie identyczny: motłoch i tak kupuje to, co mu wmówią :P Mentalność niewiele się zmieniła, lud nic nie zmądrzał. :P
mrbeast
No brawo. 25.000 PLN za dawkę, poproszę.
3456
to jest sposób na wyciągniecie Ameryki z zapaści finansowej , ale przy okazji i my zdechniemy.
3456
do dziś jakoś cisza z tym kto to puścił tego wirusa , to nie dość ze amerykanie to zrobili robota Trampa- to jeszcze ceny podnoszą jak już taki nacisk na te szczepienia to kupować te szpryce od Chińczyków albo Rosjan . o połowę taniej zadłużymy kraj
the_mind_renewed
Jako młodzieniec nie mogłem zrozumieć, dlaczego Niemcy zrobili dopuścili do tego, co zrobili w latach 1933- 1945. (brunatne koszule hailowanie rządy NSDAP i budowy narodowosocjalistycznego totalitaryzmu aż do obozów zagłady, wybuch II wojny światowej i śmierć milionów ludzi.,-- nagle zacząłem rozumieć.. Należy się Jako młodzieniec nie mogłem zrozumieć, dlaczego Niemcy zrobili dopuścili do tego, co zrobili w latach 1933- 1945. (brunatne koszule hailowanie rządy NSDAP i budowy narodowosocjalistycznego totalitaryzmu aż do obozów zagłady, wybuch II wojny światowej i śmierć milionów ludzi.,-- nagle zacząłem rozumieć.. Należy się obawiać ludzi którzy chcą dobra dla innych.


Jeśli dzisiejsze DNC (Democratic National Convention) USA jest jak partia komunistyczna/socjalistyczna w Niemczech weimarskich, rozumiem, dlaczego Niemcy zdecydowali się głosować na Hitlera. Wydawał się być najmniejszym z dwóch rodzajów zła.
marekpoznan
Vaccination as a Service - VaaS, czyli ćpasz co 6 miesięcy! Dlatego zamówili szczepionki już na 2023 i będą na siłę wszystkich szczepić w nieskończoność. Jak nie chcesz to grozi Ci totalne wykluczenie ze społeczeństwa. To nic że wśród zdrowych dwudziestolatków i młodszych ryzyko zgonu na Covida jest jak jeden na Vaccination as a Service - VaaS, czyli ćpasz co 6 miesięcy! Dlatego zamówili szczepionki już na 2023 i będą na siłę wszystkich szczepić w nieskończoność. Jak nie chcesz to grozi Ci totalne wykluczenie ze społeczeństwa. To nic że wśród zdrowych dwudziestolatków i młodszych ryzyko zgonu na Covida jest jak jeden na milion, Big Pharma zapłaciła bolszewickim biurokratom no to będą szczepić bydło, bez względu na okoliczności.

"Data released by the Health Ministry last week suggested that people vaccinated in January have just 16% protection against infection now, while in those vaccinated in April, the effectiveness was at 75%."

https://www.timesofisrael.com/israels-severe-covid-cases-could-reach-400-by-mid-august-researchers-warn/
dididif
Tymczasem w Izraelu: "Sunday's number of serious cases, which now stands at 212, is the highest since April. There are currently 37 patients on ventilators, and 37 in critical condition." W całym artykule zero słowa o niezaszczepionych, czyli można śmiało przyjąć, że te statystyki dotyczą singli i dabli. Triple Tymczasem w Izraelu: "Sunday's number of serious cases, which now stands at 212, is the highest since April. There are currently 37 patients on ventilators, and 37 in critical condition." W całym artykule zero słowa o niezaszczepionych, czyli można śmiało przyjąć, że te statystyki dotyczą singli i dabli. Triple w trakcie tworzenia. https://www.haaretz.com/israel-news/covid-in-israel-serious-cases-rise-as-third-jab-campaign-gathers-steam-1.10065710

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki