REKLAMA

Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 dochody Pfizera przebiły prognozy

2021-07-28 15:15
publikacja
2021-07-28 15:15
Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 dochody Pfizera przebiły prognozy
Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 dochody Pfizera przebiły prognozy
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

Dzięki sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz innych leków dochody amerykańskiego giganta farmaceutycznego za drugi kwartał 2021 roku prawie dwukrotnie przebiły prognozy analityków. Sama szczepionka przyniosła Pfizerowi 7,84 mld dol. - podaje w środę "Wall Street Journal".

Szczepionka oczywiście stała się najlepiej sprzedającym się lekiem koncernu. 7,84 mld dol. zysków z jego sprzedaży przypadło Pfizerowi już po podzieleniu się dochodem z jego partnerem, niemiecką firmą BioNTech - podaje Associated Press.

Pfizer prognozuje, że w tym roku jego dochody ze sprzedaży tej szczepionki powinny osiągnąć 33,5 mld dol. przy założeniu, że firma dostarczy na rynek 2,1 mld dawek.

Przychód Pfizera za drugi kwartał tego roku wyniósł - jak podała w środę firma - 5,56 mld dol. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 3,49 mld dol.

Prezes Pfizera Albert Bourla poinformował, że do tej pory firma dostarczyła na rynek 1 mld szczepionek na COVID-19, ponadto, sprzedaż innych leków wzrosła w tym roku o 10 proc.

Na początku lipca media podały, że Pfizer ma rozmawiać z członkami zespołu ds. pandemii w Białym Domu na temat ewentualnej trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19

Koncern skrytykowali za to przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, którzy apelowali, by rządy nie zamawiały dodatkowych dawek szczepionek w czasie, gdy biedniejsze kraje wciąż czekają na dostawy, by zaszczepić swoich obywateli. (PAP)

fit/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (42)

dodaj komentarz
bha
Cóż przez krótkowidztwo długo się ta Pandemia nie skończy na świecie.
ortograf
Ludzie ocknijcie się. Nigdy już nie będzie tak jak było. Ja wiem, że negacja szczepionek to część naturalnego mechanizmu wyparcia. Nie ma szczepionek, nie ma Covida, to tylko grypa. Ja wiem, że się boicie. Nie ma jednak powrotu do czasów sprzed pandemii. Będą wybuchać kolejne. Co kilkanascie lat. Po prostu przyzwyczajcie Ludzie ocknijcie się. Nigdy już nie będzie tak jak było. Ja wiem, że negacja szczepionek to część naturalnego mechanizmu wyparcia. Nie ma szczepionek, nie ma Covida, to tylko grypa. Ja wiem, że się boicie. Nie ma jednak powrotu do czasów sprzed pandemii. Będą wybuchać kolejne. Co kilkanascie lat. Po prostu przyzwyczajcie się. Co do depopulacji to akurat ta teoria spiskowa mi się podoba. Ludzi jest za dużo o parę miliardów. ☺️
samsza
Nikt nie wie czemu minister w Jeżowie siedział bez maski skoro wirus zabija!
prs
Ocknij sie.. ulzyj matce Ziemi..

Daj przyklad z ta depopulacja - system wyparcia szwankuje, co?.

Wstawic kretynska ikone z usmiechem?..
pancerowany
Okresowe epidemie wirusowe są naturalne..Nie musisz tego tłumaczyć.
Ale wykorzystywanie ich w aż tak spektakularny i bezczelny sposób do realizacji celów politycznych i antyspołecznych jest podłością.
ortograf odpowiada prs
Ale jaki przykład? Pełno tu teoretyków spiskowych. Ich zapytaj. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Polecam jeszcze zapoznać się z definicją słowa sarkazm.
volksempfanger
Złe koncerny, oczywiście żydowskie.

Rozumiem że szczepionce od Narodowego Holdingu Szczepionkowego pod przewodnictwem wybitnego apolitycznego menadżera i technokraty Jacka S. zaufalibyście bez mrugnięcia okiem?
secundus
dlaczego się nie dziwię.....
carlito1
Tak się robi biznes na naiwności... Nawet o. Tadeusz może się schować
iandrew
I na pewno mają swoich "naganiaczy" w internecie w każdym kraju, którzy sieją panikę. Do tego oczywiście lobbing w WHO i państwach, aby "dbać" o obywateli i lepiej nawet 3. dawkę podać i oczywiście czepienia CO ROKU. I co najważniejsze: OBOWIĄZKOWO.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki