REKLAMA

Ferro w ciągu kilku tygodni sfinalizuje zakup Termetu

2021-01-22 10:42
publikacja
2021-01-22 10:42
Ferro

Ferro, który ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad spółką Termet, liczy, że w ciągu kilku tygodni sfinalizuje tę transakcję. Ferro chce wyjść z ofertą Termetu za granicę - poinformowało Ferro w komunikacie prasowym.

UOKiK zgodził się na zakup większościowego pakietu akcji Termet, stanowiących 70,65 proc. jej kapitału zakładowego i tym samym na przejęcie kontroli nad tą spółką. Zgoda UOKiK była jedynym warunkiem zawieszającym wykonanie tej transakcji.

"Naszym celem jest stworzenie liczącego się podmiotu w segmencie zarządzania ekonomicznym zużyciem wody i ekologicznymi źródłami ciepła, zajmującego pozycję w TOP10 w regionie CEE" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Ferro Wojciech Gątkiewicz.

Termet jest dostawcą urządzeń grzewczych. W ofercie spółki znajdują się różnego typu kotły gazowe – kondensacyjne i standardowe, podgrzewacze wody oraz rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, w tym pompy ciepła. Termet realizuje cykl badawczo-rozwojowy, posiada własne biuro projektowo-konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze.

"Oferta Termet bardzo dobrze wpisuje się w trendy rynkowe nowoczesnego zarządzania źródłami ciepła i energooszczędności. Widzimy bardzo duży potencjał tego segmentu, związany ze wzrostem świadomości ekologicznej i sprzyjającym otoczeniem regulacyjnym" - napisano w komunikacie.

"Szacujemy, że tylko w Polsce do wymiany pozostaje jeszcze ponad 4 mln kotłów, które opalane są węglem lub gazem w przestarzałej technologii, co stanowi znaczący potencjał sprzedażowy – pierwotny oraz odtworzeniowy" - dodano.

Ferro oczekuje, że komplementarność oferty i kanałów dystrybucji pozwolą na uzyskanie synergii przychodowych w ramach połączonych podmiotów. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki