REKLAMA

Z Facebooka wyciekły dane 267 mln użytkowników

2019-12-24 09:38
publikacja
2019-12-24 09:38

Dane użytkowników Facebooka znowu „wisiały” w sieci, każdy mógł je pobrać. Informacje o 267 mln osób przez dwa tygodnie dostępne były na forum hakerskim. 

fot. Reuters / / FORUM

Z jednej strony użytkownicy chętnie wybierają „123456” na hasło. Z drugiej strony, po co starać się chronić swoje dane, skoro z Facebooka ponownie wyciekły dane osób korzystających z serwisu. Przez dwa tygodnie, od 4 grudnia br., na stronie hakerskiej „wisiała” paczka danych z informacjami o:

  • numerach telefonu,
  • identyfikatorach,
  • oraz imionach.

W większości były to dane użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, przeczytamy na portalu cyfrowarp.pl. Wyciek danych wykryła firma badawcza Comparitech z Bobem Diachenko na czele. Zabezpieczył ślady i dowody potwierdzające nielegalne ściągnięcie bazy.

Obecnie „paczka” nie jest już dostępna. Nie wiadomo, ile osób zdążyło ją pobrać. To nie pierwsza wpadka Facebooka z wyciekiem danych osobowych. Za ostatnią firma zapłaciła 5 mld dolarów kary. Facebook to nie jedyna firma borykająca się z problem zabezpieczenia danych. W ostatnim czasie wyciekły numery telefonów oraz adresy e-mail użytkowników Twittera.

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 8,42%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 8,42%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Przywalić karę 267mld dolarów.

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki