REKLAMA

Wyciek numerów telefonów i adresów e-mail z Twittera

2019-10-09 12:40
publikacja
2019-10-09 12:40

Numery telefonów służące do potwierdzania tożsamości na Twitterze zostały wykorzystane przez reklamodawców do personalizowania reklam – donosi serwis TechCrunch.com.

fot. Pixabay.com /

Przedstawiciele Twittera potwierdzili, że personalizowanie reklam na podstawie numerów telefonów i e-maili wynikało z błędu, a nie świadomego działania. Sprawa wyszła na jaw w połowie września i od razu błąd został naprawiony.

Jak wyciekły numery telefonów i lista adresów e-mail? Błąd wyszedł na jaw po stworzeniu przez Twitter programu, który pozwalał kierować firmom reklamy na ich własne listy mailingowe. Po ich przesłaniu Twitterowi okazało się, że numery telefonów i adresy e-mail automatycznie dopasowują się do użytkowników portalu, którzy podali swoje dane w celu uwierzytelnienia kont.

To kolejna z luk bezpieczeństwa wykryta na Twitterze. W ubiegłym roku firma przyznała się do przechowywania haseł użytkowników w postaci zwykłego pliku tekstowego.

Z podobnym problemem polegającym na wykorzystywaniu danych służących dwustopniowemu logowaniu przez firmy zewnętrzne borykał się w zeszłym roku Facebook. Wówczas dane 87 mln użytkowników trafiły do firmy Cambridge Analytica, za co ostatecznie Facebook musiał zapłacić rekordową karę w wysokości 5 mld dolarów.

MKaz

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki