Eskimos koncentruje się obecnie na akwizycjach

2011-01-28 15:38
publikacja
2011-01-28 15:38

Eskimos, producent i sprzedawca mrożonek, koncentruje się obecnie na akwizycjach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Jednocześnie spółka planuje zainwestować uzyskane z zeszłorocznej emisji akcji środki w zakup urządzenia umożliwiającego zwiększenie produkcji i poszerzenie oferowanego asortymentu.

"Obecnie skupiamy się równolegle na działaniach akwizycyjnych (...). Od kilku miesięcy analizujemy i prowadzimy rozmowy z kilkoma producentami spełniającymi nasze oczekiwania co do potencjału produkcyjnego i lokalizacji bazy surowcowej. Długotrwałość procesu wynika z faktu, że są to poważne decyzje strategiczne, wymagające dokonania wyceny przedsiębiorstwa, kalkulacji parametrów operacyjnych i potencjalnych synergii" - powiedział cytowany w komunikacie Stanisław Sulima, prezes zarządu spółki Eskimos.

Eskimos rozpoczyna także proces wydatkowania środków pozyskanych z emisji akcji przeprowadzonej w połowie 2010 roku. Kwota około 600 tys. zł zostanie w I kwartale 2011 roku przeznaczona na zakup wielofunkcyjnego urządzenia pakującego mrożone owoce i warzywa. Spółka uzyska możliwość zwiększenia wolumenu produkcji oraz poszerzenia asortymentu o dodatkowe wielkości opakowań oraz kształt opakowań. Oddanie sprzętu do użytkowania planowane jest na koniec marca tego roku.

"Decyzja o inwestycji w nowoczesny sprzęt związana jest ze wzrostem pozyskiwanych nowych zamówień oraz podąża za oczekiwaniami naszych klientów w zakresie otrzymania najwyższej jakości produktu w nowoczesnym opakowaniu. Umożliwi to Spółce rozpoczęcie bardziej wydajnej produkcji na większą skalę, przy skróceniu czasu pracy i minimalizacji odpadów. Wprowadzone usprawnienie będzie miało bezpośrednie przełożenie na obniżenie jednostkowego kosztu obsługi i materiału, co będzie miało pozytywny wpływ na naszą konkurencyjność na rynku" - dodał Sulima.

18 sierpnia 2010 r. instrumenty finansowe spółki Eskimos zadebiutowały na rynku NewConnect. Autoryzowanym Doradcą Spółki jest Capital One Advisers. Spółka planuje przejść na rynek główny GPW do końca 2011 roku.

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki