Dworczyk o oświadczeniu majątkowym: Mój błąd, przepraszam

To jest sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. To jest rzeczywiście mój błąd. Mogę tylko powiedzieć: przepraszam - podkreślił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do wielokrotnego pomijania w oświadczeniu majątkowym posiadania udziałów w jednej ze spółek.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

 Dworczyk został zapytany w TVN24, czy rozważa podanie się do dymisji w związku z tym, że kilkanaście razy nie wpisał do swego oświadczenia majątkowego faktu posiadania udziałów w jednej ze spółek.

"To jest sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Mogę tylko powiedzieć: przepraszam. 0,18 proc. udziałów spółki non profit, organizacji pożytku publicznego, które posiadam, która prowadzi de facto szkołę, do której chodzą moje dzieci - o tym mówimy" - powiedział minister.

"Wiem, że to jest dosyć kompromitujące dla mnie, ale 11 lat temu dokonując wpłaty wpisowego po prostu nie pamiętałem, że jest to objęciem udziałów, później składając oświadczenia, bo nigdy z tego tytułu nie otrzymałem żadnego przychodu, nie brałem udziału w żadnych spotkaniach ani działaniach organów tej organizacji pożytku publicznego" - zaznaczył Dworczyk.

Przyznał: "to jest rzeczywiście mój błąd". "Złożyłem wszystkie stosowne sprostowania, korekty oświadczeń - wbrew temu, co pisały niektóre media - mogę tylko powiedzieć, że bardzo mi przykro" - powiedział szef KPRM.

Według portalu OKO.press Dworczyk miał w co najmniej 12 oświadczeniach majątkowych zataić, że posiada udziały w spółce, która zapewnia budynki i wyposażenie szkołom pod patronatem Opus Dei. Fałszywe deklaracje - jak twierdzi portal - Dworczyk składał jako radny, poseł i minister. Portal napisał, że po pytaniach dziennikarzy w tej sprawie, polityk miał złożyć w Sejmie korekty czterech oświadczeń. Według Dworczyka udziały, które posiada, dotyczą organizacji non-profit.

autor: Marzena Kozłowska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 niedziela16

Ile są warte te udziały? Bo 0,18% to może być bardzo dużo pieniędzy.

! Odpowiedz
8 11 histeryk

Ufff, dobrze że jest z PiS, gdyby był z PO to byłaby to wielka kradzież i przestępstwo. A tak przepraszam i po problemie - i co mu zrobicie? Parta rządzi, partia dzieli :-)

! Odpowiedz
15 24 misafi

Brak wpisanego zegarka przez Nowaka zakończył jego polityczną karierę i dołożył się do pogrążenia PO. Teraz wystarczy powiedzieć "przepraszam" i nie ma tematu. Ale jeżeli premier może być notorycznym kłamcą, jeżeli Konstytucja nie ma już żadnego znaczenia, jeżeli można na boku budować wieżowce i uwłaszczać się na kościelnej ziemi i na koniec dostaje się pełne poparcie od społeczeństwa to w sumie nie wiem po co Dworczyk w ogóle przeprasza. Przecież to teraz norma, że ma się prawo w d...e.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 11 grzechu_comeback

TEFAŁENIK swą rzetelnością się POchwalił..... Gdy chodziło o zapomniany SAMOLOT, czy NIERUCHOMOŚCI, to zachęcania do dymisji NIE BYŁO. Ba! ŻADNEJ afery nie było!
Może tefałenik oświeci gdzie korzyść w TYM przypadku?!

! Odpowiedz
17 21 ajwaj

To maly czubek loda
Sekta, loza PISy z ober-sciemniaczem Morawieckim, mówi prawde tylko przez pomylke.

Brat PISy z Kijowa Pornoszenko z ul. UPA przy pl. Bandery ma póki co 3 ciezkie postepowania karne, w tym ukrywanie ukradzionej Ukraincom kasiory w off-shorach.
I to tez czubek loda.

! Odpowiedz
5 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 4 siunek

Czy jest coś, co ci się nie kojarzy z UPA?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne