REKLAMA

Drożyzna dotyka Polaków. Wydatki hamują

2022-06-29 06:44, akt.2022-06-29 11:19
publikacja
2022-06-29 06:44
aktualizacja
2022-06-29 11:19
Drożyzna dotyka Polaków. Wydatki hamują
Drożyzna dotyka Polaków. Wydatki hamują
fot. Andrzej Rostek / / Shutterstock

Ograniczanie zapędów konsumpcyjnych widać nie tylko w przypadku elektroniki i ubrań, ale nawet żywności - informuje w środę "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, w przeciągu roku, do maja 2022 r., wartość rynku produktów spożywczych i chemicznych urosła o ponad 7 proc., ale głównie w efekcie podwyżek cen – wynika z danych NielsenIQ, które jako pierwsza poznała „Rzeczpospolita”. Jeśli wziąć pod uwagę ilość towaru, to sprzedaż urosła tylko o 0,3 proc., w tym żywności o 0,1 proc., mimo że z Ukrainy wjechało 4,39 mln uchodźców.

"Jeśli wziąć pod uwagę ilość towaru, to sprzedaż urosła tylko o 0,3 proc., w tym żywności o 0,1 proc., mimo że z Ukrainy wjechało 4,39 mln uchodźców. Spada sprzedaż detaliczna w Polsce w ujęciu realnym, choć konsumpcja jest znacznie powyżej poziomów z pandemii. Skończyło się odbicie odłożonego popytu" – ocenia, cytowana przez gazetę, Anna Czarczyńska z Akademii Leona Koźmińskiego.

Według dziennika spowolnienie widzą też sprzedawcy elektroniki, materiałów budowlanych i ubrań.

(PAP)

mmu/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bha
Cóż.... A z czym w tej drożyżnie narastającej jak w amoku mają szaleć może z tym od lat rynkowymi coraz niby godniejszymi???? zarobkami i stawkami dla wszystkich?? stałe niby non stop wszystkim??? rosnącymi niby co roku?. Niestety z nimi od lat szczególnie przy obecnej drożyżnie narastającej jak w obłędzie coraz bliżej można zajechać Cóż.... A z czym w tej drożyżnie narastającej jak w amoku mają szaleć może z tym od lat rynkowymi coraz niby godniejszymi???? zarobkami i stawkami dla wszystkich?? stałe niby non stop wszystkim??? rosnącymi niby co roku?. Niestety z nimi od lat szczególnie przy obecnej drożyżnie narastającej jak w obłędzie coraz bliżej można zajechać oby nie na stałą bocznicę marazmu ogólnego. Niestety.
faramir_z_gondoru
Cud gospodarczy po pisowsku.
bha
Wszyscy od ponad 30 lat Niby rządziciele są siebie warci!!!.
endes
Brawo wy!… ekonomiczni analfabeci!
carlito1
Ja jako, że robię w branży budowlanej to widzę, bardzo duży spadek zainteresowania nieruchomościami, remontami itp... a sklepy budowlane coraz bardziej puste....
samsza
Drogie emeryty, bombelki i rodzina pisowska obsiadająca stanowiska.

No i sukcesy jak wybory kopertowe, Turów, Ostrołęka, Izera, izba dyscyplinarna, wojna z Rosją i EU...
humanres
zapomniałeś dodać "cudowna służba zdrowia", program otwarcia 100 obwodnic, repolonizacja polskiego majątku itp. :) ah.......... przed oczami mam jak Pinokio odsłania płachtę z polskiego elektryka wyprodukowanego przez firmę Ursus:) taki to sukces propagandy!
bha
Zejdż człeku na ziemię i otwóż klapki na oczach. Wszyscy od ponad 30 lat owi Niby rządziciele są siebie warci !!!.Tylko krótkowidz jednostrony tego nie dostrzega nie rzadko nie bez celu! Niestety.
enthe
Pisowska bieda się zesrała i płacze.
carlito1
Tera wyciągnie rękę po socjal i będzie ok :)

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki