REKLAMA

Przedsiębiorcy mogą zarobić nawet 2,5 tys. zł premii z kontem firmowym

2020-11-03 08:23
publikacja
2020-11-03 08:23
Przedsiębiorcy mogą zarobić nawet 2,5 tys. zł premii z kontem firmowym
Przedsiębiorcy mogą zarobić nawet 2,5 tys. zł premii z kontem firmowym
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Nawet 2500 zł premii zgarną przedsiębiorcy na koncie firmowym. Łowcy promocji zarobią gotówkę m.in. za otworzenie rachunku bankowego, skuteczne polecanie oraz podpisanie umowy o terminal płatniczy. Dodatkowo banki kuszą przedsiębiorców rachunkami biznesowymi bez opłat za ich prowadzenie – wynika z analizy Bankier.pl.

Siedem banków z październikowego zestawienia najtańszych kont firmowych „płaci” klientom za premiowane aktywności – m.in. przelewy do ZUS lub US, utrzymanie salda na określonym poziomie czy wymianę walut. Rekordziści zarobią nawet 2,5 tys. zł na rachunku biznesowym.

Ranking kont firmowych Bankier.pl - listopad 2020r.
Lp. Nazwa banku Nazwa rachunku Opłata za prowadzenie Suma premii za aktywności
1. Bank Pekao

1000 zł premii dla firm z Kontem Przekorzystne Biznes - IIII edycja 0 zł 2 500 zł
2. Alior Bank

iKonto Biznes 0 zł 1 500 zł
3. Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców V” 0 zł 1 000 zł
4. Bank Millennium

Konto firmowe z premią „500 zł na dobry początek” (Promocja) 0 zł 500 zł
5. Nest Bank

BIZnest Konto 0 zł 400 zł
6. Idea Bank

FIRMA+ (promocja) 0 zł 300 zł
7. Envelo Bank

EnveloKonto Firmowe 0 zł 200 zł
Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 02.11 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

W rankingu najlepszych kont firmowych z premią na Bankier.pl sprawdzamy, ile maksymalnie mogą otrzymać klienci biznesowi w ramach oferowanych promocji przy założeniu, że prowadzenie rachunku bankowego jest darmowe. Dla ofert przedstawionych w październikowym zestawieniu sprawdziliśmy dostępne bonusy.

Bank Pekao – 2500 zł premii dla firmy

Pierwsze miejsce w rankingu kont biznesowych z premią zajął Bank Pekao. Przedsiębiorcy mogą zarobić łącznie nawet 2,5 tys. zł w ramach dwóch promocji –  „1000 zł premii dla firm – III edycja” oraz programu „Polecam Przekorzystne”. Posiadacze rachunków firmowych mogą otrzymać na Koncie Przekorzystnym Biznes pieniądze za wykonywanie premiowanych przez bank aktywności.

300 zł przedsiębiorcy mogą zarobić za założenie Konta Przekorzystnego Biznes za pomocą podstrony internetowej banku, Pekao24, aplikacji PeoPay lub infolinii oraz po spełnieniu następujących warunków:

 • wykonanie 1 przelew do ZUS (min. 100 zł) miesięcznie w trzech kolejnych miesiącach następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • realizację co najmniej jednej płatności kartą Mastercard, na kwotę minimum 50 zł w ciągu 3 miesięcy,
 • min. 1 przelew (na kwotę co najmniej 200 złotych) przez aplikację mobilną PeoPay do 3 pełnych miesięcy po otwarciu rachunku.

Jeżeli klient otworzy rachunek w oddziale otrzyma 200 zł zamiast 300 zł. Kolejną premiowaną aktywnością w promocji „1000 zł premii dla firm – III edycja” jest zawarcie umowy o terminal płatniczy. Bank Pekao nagradza premią w wysokości 200 zł klientów posiadających Konto Przekorzystne Biznes, którzy przez kolejne 3 miesiące po zawarciu umowy przyjmą  na terminalu płatności na kwotę min. 500 zł w każdym miesiącu. Premia nie jest dostępna dla osób prowadzących kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, działające w branży turystycznej oraz zajmujące się produkcją lub sprzedażą broni palnej.

Następna premiowana aktywność przez Pekao dotyczy zawarcia umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Jednorazowa nagroda w wysokości 300 zł przyznawana jest klientom biznesowym za skorzystanie z oferty pożyczkowej lub kredytowej (z zabezpieczeniem gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI), bądź też zawarcie umowy o kartę kredytową Mastercard, na kwotę co najmniej 20 000 złotych (w okresie do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy o Konto Przekorzystne Biznes).

Czwartą nagradzaną aktywnością jest realizacja transakcji w kantorze walutowym. Przedsiębiorca, który w ciągu 3 miesięcy wykona transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami na kwotę min. 20 tys. zł. otrzyma 200 zł premii.

Program „Polecam Przekorzystne” umożliwia przedsiębiorcom zarobienie maksymalnie 1500 zł. Aby otrzymać premię klient biznesowy musi skutecznie polecić rachunek bankowy. W tym celu konieczne jest wykonanie następujących aktywności:

 • zagwarantowanie wpływów w wysokości min. 500 zł na konto klienta firmowego,
 • min. 1 transakcja bezgotówkowa za pomocą karty lub aplikacji mobilnej PeoPay,
 • min. 1 logowanie do aplikacji mobilnej PeoPay.

Z kolei po stronie nowego klienta jest zawarcie umowy o konto i kartę debetową z Pekao za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay lub strony internetowej banku, a następnie wpisanie kodu polecenia podczas zakładania konta. Nowy klient musi również zarejestrować się w programie poleceń i wyrazić zgody m.in. na kontakt telefoniczny ze strony banku w celach marketingowych, otrzymywanie informacji handlowo-marketingowych za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail, MMS oraz bankowości elektronicznej. Dodatkowo w celu otrzymania premii przez polecającego niezbędne jest, aby nowy klient wykonał takie same aktywności na swoim koncie jak osoba polecająca – tzn. zagwarantował wpływ na min. 500 zł, wykonał 1 transakcję bezgotówkową oraz zalogował się do aplikacji mobilnej.

W ramach programu „Polecam Przekorzystne”  za każde skuteczne polecenie klient biznesowy otrzyma 100 zł. Maksymalnie w programie można otrzymać premię w wysokości 1500 zł – za polecenie konta 15 osobom oraz po spełnieniu przez nie warunków wymienionych przez bank.

Rachunek w Pekao jest darmowy. Promocja „1000 zł premii dla firm – III edycja” oraz program „Polecam Przekorzystne” trwają do 31 grudnia.

Alior Bank – „1500 zł dla firm”

Na pozycji wicelidera w listopadowym rankingu kont dla klientów biznesowych z premią znalazł się Alior Bank. Przedsiębiorcy posiadający iKonto Biznes mogą zarobić nawet 1500 zł za wykonanie premiowanych przez bank aktywności. W ramach promocji „1500 zł dla firm” klienci Alior Banku otrzymują pieniądze za wykonywanie określonych działań na koncie bankowym. Należy do nich premia za:

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (min. 250 zł) lub do US (min. 500 zł) – 20 zł,
 • pierwszy w miesiącu przelew SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • miesięczne transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł – 25 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 10 zł,
 • wymianę walut lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej (bez udziału PLN) – 25 zł,
 • wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju – 15 zł.

Wśród pozostałych bonusów oferowanych w ramach promocji Alior Banku „1500 zł dla firm” przedsiębiorcy mogą otrzymać premię za utrzymanie średniego salda miesięcznego na określonym w regulaminie poziomie:

 • do 10 000 zł – 0 zł,
 • od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł – 5 zł,
 • od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł,
 • od 100 000,01 zł – 20 zł.

W ciągu jednego miesiąca przedsiębiorca może maksymalnie "zarobić" 125 zł za wykonywanie premiowanych aktywności na koncie biznesowym. Prowadzenie iKonto Biznes w Alior Banku jest darmowe. Promocja „1500 zł dla firm” obowiązuje do odwołania.

Santander Bank Polska – 1000 zł w promocji dla przedsiębiorców

Na trzecim miejscu w zestawieniu kont firmowych z premią znalazł się Santander Bank Polska. Przedsiębiorcy posiadający Konto Firmowe Godne Polecenia mogą zarobić do 1000 zł w ramach „Promocji dla przedsiębiorców V”.

Klienci biznesowi w Santander Bank Polska otrzymają do 900 zł zwrotu gotówki za transakcje wykonane kartą w ciągu pierwszych 6 miesięcy od otworzenia konta. Maksymalnie zarobić można 150 zł miesięcznie. Premia wypłacana przez bank odpowiada 3 proc. wysokości płatności bezgotówkowych. Dodatkowym warunkiem uprawniającym do otrzymania bonusu jest wykonanie przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego na kwotę co najmniej 200 zł.

Aby otrzymać maksymalnie 900 zł zwrotu środków w ramach „Promocji dla przedsiębiorców V” przedsiębiorca musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych marketingowych w banku, kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych.

Dodatkowo przedsiębiorcy posiadający Konto Firmowe Godne Polecenia otrzymają 100 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy oraz jego aktywację nie później niż w ciągu pierwszych 6 miesięcy od przystąpienia do promocji.

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Bank Polska jest bezpłatne. „Promocja dla przedsiębiorców V” trwa do 31 marca 2021 r.

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki