REKLAMA

"Der Stern": W Polsce jest coraz więcej represji wobec dziennikarzy

2017-05-03 19:30
publikacja
2017-05-03 19:30
YAY Foto

Niemiecki tygodnik "Der Stern" w środę, w Światowym Dniu Wolności Prasy, wymienia Polskę wśród krajów, w których nasilają się represje wobec dziennikarzy. Apeluje przy tym o poszanowanie zasady wolności prasy na świecie.

Tygodnik wydawany przez hamburskie wydawnictwo prasowe Gruner + Jahr zaznaczył, iż "naciski na wolną prasę dawno nie były tak duże jak obecnie". Według autorów apelu do krajów, w których "nasilają się represje wobec dziennikarzy", należą m.in. Turcja, Rosja, Węgry, Stany Zjednoczone oraz Polska.

Odwołując się do deklaracji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1993 roku o ustanowieniu dnia 3 maja Dniem Wolności Prasy tygodnik podkreślił, że "każdy dziennikarz ma prawo do swobodnego relacjonowania bez strachu". "Stern" zwrócił w związku z tym uwagę na znaczenie wolnej prasy dla demokracji.

Autorzy apelu powołali się na raport wolności prasy w 2017 roku, który został sporządzony przez międzynarodową organizację pozarządową Reporterzy bez Granic (RSF). W rankingu włączonym do raportu Polska zajęła 54. pozycję (spadek o siedem miejsc w porównaniu z rokiem 2016).

Tygodnik zwrócił uwagę na los Deniza Yucela, korespondenta niemieckiego dziennika "Die Welt" w Turcji. Dziennikarz posiadający podwójne obywatelstwo niemiecko-tureckie od lutego jest więziony w Turcji. Zdaniem władz w Ankarze jest niemieckim agentem współpracującym z separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK) oraz Fethullahem Gulenem, oskarżanym o zorganizowanie latem 2016 roku puczu przeciwko prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Dziennikarz odrzuca te oskarżenia.

du/ akl/ ap/ jbp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~DUDAobłuda
NASTĘPUJE KOLONIZOWANIE MEDIÓW PRZEZ WATYKAN I JEDYNĄ SŁUSZNĄ PARTIĘ W KATOLANDZIE PARTIĘ JAROSŁAW POLSKĘ ZBAW. Czasami ta partia jest też nazywana Partią Kalego albo Pisuarami.
~ehys
Nie pozwalają już nawet dziennikarzom pisać o "polskich" obozach śmierci.
~Stop-kastom
Represje sa. Ale panstwa a konkretnie mafii sadowej wobec obywateli.
~Pilot_Pirx
Może jakiś przykład z Polski. Jak na razie to tylko nastąpiło odcięcie od państwowej kapuchy dziennikarzy, którzy inaczej niż na państwowym garnuszku nie potrafią funkcjonować.
~gość
przecież to axel spiriger wydał rekomendacje swoim polskojęzycznym dziennikarzą o pisaniu tylko dobrze o tusku
jak zawsze wychodzi niemiecka obłuda

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki