REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Dariusz Górski powołany do rady nadzorczej PKO BP

2019-05-06 15:10
publikacja
2019-05-06 15:10

Zwyczajne Walne Zgromadzenie banku PKO BP odwołało w poniedziałek ze składu Rady Nadzorczej banku Janusza Ostaszewskiego, a w skład rady powołało Dariusza Górskiego - poinformował w komunikacie zarząd PKO BP.

Dariusz Górski powołany do rady nadzorczej PKO BP
Dariusz Górski powołany do rady nadzorczej PKO BP
fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / FORUM

"Zarząd PKO Banku Polskiego SA ("Bank") informuje, że 6 maja 2019 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku ("ZWZ"), na podstawie art. 385 § 1 Kodeksu spółek handlowych odwołało ze składu Rady Nadzorczej Banku Pana Janusza Ostaszewskiego. Ponadto ZWZ na podstawie art. 385 § 1 Kodeksu spółek handlowych powołało w skład Rady Nadzorczej Banku Pana Dariusza Górskiego" - napisano w komunikacie PKO BP.

Wyjaśniono, że Górski (ur. w 1968 r.) jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie swojej kariery zawodowej odbył liczne szkolenia z zakresu finansów, analizy finansowej oraz zarządzania, m.in. kurs na doradcę inwestycyjnego oraz finanse przedsiębiorstw (stypendium Erasmus University w Rotterdamie).

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku jako analityk finansowy w Caresbac Polska S.A., jednej z pierwszych na polskim rynku firmie venture-capital. W latach 1993-1996 pracował w Business Management & Finance S.A. jako analityk finansowy, a od roku 1995 jako szef projektów z obszaru doradztwa strategicznego, fuzji i przejęć, prywatyzacji oraz restrukturyzacji. W roku 1996 rozpoczął pracę w Robert Fleming & Co (w 2000 roku przejęty przez Chase Manhattan Bank) jako analityk akcji specjalizujący się początkowo w sektorach spożywczym, przemysłowym oraz IT.

Od 1998 roku był analitykiem sektora bankowego w Europie Centralnej. W roku 2001 rozpoczął pracę w ING Securities jaki analityk akcji pokrywający całościowo rynek polski ze specjalizacją w sektorach banki, spółki, surowce oraz sektor paliwowy. Od 2004 roku pracował w Deutsche Bank Securities jako szef analiz rynku akcji na region Europy Centralnej odpowiedzialny za całościowy produkt oraz sektor bankowy.

W 2008 roku objął stanowisko stratega portfela akcyjnego w Opera TFI. W latach 2009-2011 był szefem działu analiz polskiego rynku akcji w Wood & Co odpowiedzialnym za sektor finansowy, media oraz strategię dla rynku akcji. Od 2011 roku był zatrudniony w Domu Maklerskim BZ WBK (obecnie Santander Biuro Maklerskie) początkowo jako starszy analityk, zastępca Kierownika Zespołu Analiz, a od 2015 roku Dyrektor Departamentu Analiz Giełdowych odpowiedzialny za nadzór oraz produkty zespołu, analizę sektora finansowego, a także strategię dla rynku akcji.

"Zawodowe osiągnięcia pana Dariusza Górskiego obejmują między innymi szereg wysokich pozycji w międzynarodowych oraz krajowych rankingach inwestorskich" - zauważono w komunikacie.

Zaznaczono, że nowo powołany członek Rady Nadzorczej oświadczył, iż: nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Banku; nie jest wspólnikiem w konkurencyjnej w stosunku do Banku spółce cywilnej, osobowej lub kapitałowej; nie jest członkiem organu jakiejkolwiek innej konkurencyjnej wobec Banku osoby prawnej; nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. (PAP)

mmu/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki