REKLAMA

Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek

2021-02-12 21:17
publikacja
2021-02-12 21:17
Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek
Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek
fot. DeymosHR / / Shutterstock

Koncern Coca-Cola, która twierdzi, że dąży do całkowitego wyeliminowania plastiku ze swoich opakowań, ma rozpocząć testy papierowych butelek. Na początek napój pojawi się w 2 tys. takich opakowań na Węgrzech - poinformował w piątek serwis BBC News.

Prototyp butelki został stworzony przez duńską firmę Paboco z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku.

Po ponad siedmiu latach pracy laboratoryjnej Coca-Cola poinformowała, że jest gotowa do przeprowadzenia tego lata na Węgrzech testu - na rynek trafi 2 tys. takich butelek z napojem owocowym Adez.

Celem firmy jest stworzenie i wykorzystywanie w przyszłości butelek w 100 proc. nadających się do recyklingu i pozbawionych plastiku, które będą w stanie utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak.

Jak podaje BBC News, podobne działania przeprowadzają także inni. Absolut, producent wódki, ma w Wielkiej Brytanii i Szwecji przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Nad prototypem nowego opakowania piwa pracuje także Carlsberg. (PAP)

kib/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (11)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Czyli tworzą terapacka na nowo.Brawo za odkrycie ameryki no i za jeszcze większe zanieczyszczenie bo rozebrać tetra packa na czynniki pierwsze to trzeba mieć technologie i zasoby, wyjdzie tyle ile za butelkę szklaną ale koniec końców koncern będzie miał większy przychód a my większe podatki żeby to zutylizować.
darius19
butelki szklane - mocno energochlonna produkcja
miko2
Kilkanaście lat temu pojawiły się w prasie informacje o tym, że barwnik E150d (karmel) może sprzyjać rozwojowi komórek nowotworowych. Koncern wówczas deklarował pochylenie się nad składem napoju....
druzjan
W ramach walki z trollingiem wypada wyjaśnić, że kancerogenny jest związek 4-Metyloimidazol powstający podczas produkcji karmelu. Bezpieczna dla człowieka dawka to max. 29 mikrogramów / dzień.

Koncentracja w napoju coca-cola-podobnym jest 170 - 700 ug / kg. Związek ten jest też w ciemnym piwie (1580 - 28000 ug/kg) i w kawie
W ramach walki z trollingiem wypada wyjaśnić, że kancerogenny jest związek 4-Metyloimidazol powstający podczas produkcji karmelu. Bezpieczna dla człowieka dawka to max. 29 mikrogramów / dzień.

Koncentracja w napoju coca-cola-podobnym jest 170 - 700 ug / kg. Związek ten jest też w ciemnym piwie (1580 - 28000 ug/kg) i w kawie (390 - 2050 ug / kg). Czy słyszałeś przyjacielu, żeby ciemne piwo albo kawa powodowały raka? Bo z tej tabelki, którą tu przepisałem i z twojego wpisu wynika, że Władymir Władymirowicz powinien poić opozycjonistów kawą i piwem Guiness, zamiast truć ich noviczokiem. Umarliby na śmierć i nawet niemieccy lekarze by ich nie wskrzesili.

Ja nie jestem fanem coca-coli, pepsi ani innych takich wynalazków. Nie piję tego syfu. Ty też nie pij i nie troluj, bo ci nie wychodzi.
pstrzezek
Może to tylko marketingowa ściema bo jeszcze niedawno mówili że nie zrezygnują z plastiku bo podobno klienci go lubią. Ale możliwe że coś więcej się za tym kryje. Bo powoli zmienia się podejscie nawet najbardziej zatwardziałej części społeczeństwa. Skoro nawet w PL mówi się o odejściu od węgla to znaczy że beton kruszeje
tadeuszrydz
Moze powrot do szklanych opakowan.
Jedyny minus szkla jest jego waga a transport kosztuje
wizytator
Jak papierowa butelka ma wytrzymać ciśnienie coli? Bo do takiej dążą. Będzie zbrojona plastikiem?
m00zyk
Po co wyważać otwarte drzwi, skoro można powrócić do butelek szklanych?
alberto2020
Chyba chodzi o koszty bo butelka szklana to większą waga a przez to wyższe koszty transportu, przy milionach sztuk to ma znaczenie. Po zużyciu jest też zabawa z przechowywaniem na które trzeba dużo miejsca na zapleczach sklepów i w hurtowniach. Wydaje mi się, że plastik jest dużo bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze bo nie trzeba Chyba chodzi o koszty bo butelka szklana to większą waga a przez to wyższe koszty transportu, przy milionach sztuk to ma znaczenie. Po zużyciu jest też zabawa z przechowywaniem na które trzeba dużo miejsca na zapleczach sklepów i w hurtowniach. Wydaje mi się, że plastik jest dużo bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze bo nie trzeba się cackać jak ze szkłem. Może jest ktoś na forum kto siedzi w temacie i wyjaśni czemu szkło nie wraca do łask
dmamwas
Papierowa butelka wyscielana od srodka plastikiem!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki