REKLAMA

Cel ponad 1.000 lokali w ofercie Ronsona możliwy do osiągnięcia w '19

2019-08-13 12:36
publikacja
2019-08-13 12:36
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Celem Ronson Development jest oferta sprzedaży obejmująca ponad 1.000 mieszkań. Możliwe, że spółka zaprezentuje taki poziom oferty w 2019 roku - wynika z wypowiedzi wiceprezesa Andrzeja Gutowskiego. Taka liczba mieszkań w ofercie - jak dodał - jest wskazana, jeśli spółka chce sprzedawać 800-900 lokali rocznie.

"W każdym mieście, może oprócz Poznania, planujemy nowe inwestycje. Zrealizujemy cel i przekroczymy tysiąc lokali w ofercie. Aby sprzedawać 800-900 lokali rocznie to te tysiąc z kawałkiem w ofercie musimy mieć. Myślę, że zaprezentujemy przy następnym spotkaniu taki właśnie pułap mieszkań w ofercie" - powiedział Andrzej Gutowski podczas konferencji.

W pierwszej połowie roku Ronson rozpoczął budowę pięciu projektów obejmujących łącznie 680 lokali. Na koniec czerwca oferta dewelopera obejmowała 897 lokali.

Spółka podała we wtorek, że do końca roku planuje rozpocząć budowę i sprzedaż jeszcze 402 lokali, w tym kolejnych etapów projektów Miasto Moje i Nova Królikarnia oraz dwóch nowych inwestycji – w Szczecinie i Wrocławiu.

Jak wcześniej wskazywał zarząd, kluczowym projektem Ronsona - pod względem przyszłej sprzedaży - jest Ursus Centralny. Spółka podała we wtorek, że w pierwszym etapie tego projektu, którego budowa ruszyła w drugim kwartale, do końca czerwca zawarto w ramach przedsprzedaży 70 umów rezerwacyjnych spośród 138 lokali powstających w tym etapie inwestycji. Docelowo w ramach całego projektu powstać ma 1.600 mieszkań.

"W trzecim kwartale, w drugiej połowie września powinniśmy rejestrować już tą właściwą sprzedaż i podpisywać umowy deweloperskie. Myślę, że z całością tych umów nie zdążymy, ale około połowy odnotujemy. Powinno być widać tą sprzedaż już w kwartale trzecim" - powiedział wiceprezes Gutowski.

"Oczywiście szykujemy kolejny etap. Przedsprzedażowo, w okolicach października, powinniśmy wystawić go na rynek" - dodał.

Ronson Development opublikował we wtorek raport finansowy za pierwsze półrocze 2019 roku. Przychody grupy wyniosły w tym okresie 143 mln zł wobec 170,2 mln zł przed rokiem, czyli spadły o 16 proc. Zysk netto wyniósł 12,2 mln zł wobec 10,3 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost rdr o 18 proc.

Jak podał deweloper, średnia marża brutto na sprzedaży lokali, które zostały przekazane klientom i rozpoznane w przychodach w pierwszej połowie 2019 roku wyniosła 17,8 proc. wobec 16,2 proc. rok wcześniej. Marża brutto na projekcie City Link I i II, w którym Ronson ma 50 proc. udziałów, wyniosła 25,1 proc.

Deweloper podtrzymał plan sprzedaży i przekazania klientom w tym roku po ok. 800 lokali. W pierwszym półroczu spółka zakontraktowała sprzedaż 345 lokali, a przekazała 434. 

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki