REKLAMA
PIT 2023

CD Projekt spodziewa się wyjątkowego I kw. 2024. Nowy Wiedźmin priorytetem

2023-11-28 20:26
publikacja
2023-11-28 20:26

CD Projekt ocenia, że akcje promocyjne związane z Cyberpunk 2077: Widmo wolności i podstawową wersją gry, połączone z przecenami m. in. na Black Friday oraz edycją ostateczną Cyberpunka postawi spółkę w IV kw. w wyjątkowej sytuacji. Priorytetem jest nowa gra wiedźmińska - poinformowali podczas telekonferencji przedstawiciele CD Projektu.

CD Projekt spodziewa się wyjątkowego I kw. 2024. Nowy Wiedźmin priorytetem
CD Projekt spodziewa się wyjątkowego I kw. 2024. Nowy Wiedźmin priorytetem
/ thewitcher.com

"Jak można się spodziewać, czwarty kwartał będzie w pewnym sensie wyjątkowy, ponieważ z jednej strony będziemy mieli promocje specyficzne dla czwartego kwartału, takie jak niedawny Black Friday, Black Weekend, Black Week, Cyber Monday itp. Będziemy mieć także promocje świąteczne bliżej koniec roku – ale jednocześnie uruchamiamy Edycję Ultimate, której cena detaliczna, jak można sobie wyobrazić, będzie wyższa od tej, którą historycznie mieliśmy przy podstawowej edycji Cyberpunka. Na koniec III kw. dodano rozszerzenie, które również zmieni miks" - powiedział CFO CD Projekt Piotr Nielubowicz.

"Sytuacja jest więc w pewnym sensie nowa i nie było od nas jak dotąd żadnych wskazówek, jakiej średniej ceny za gry za rodzinę Cyberpunk należy się spodziewać i jak rynek ją ustali, biorąc pod uwagę nadchodzące akcje, promocje dotyczące nowych wydań" - dodał

W trakcie konferencji dodano, że edycja ostateczna gry Cyberpunk 2077 ma na celu trafienie do nowych graczy, a więcej informacji dotyczących zawartości gry i jej ceny pojawi się w najbliższym czasie. Premiera została zaplanowana na 5 grudnia.

W prezentacji wynikowej CD Projekt poinformował, że Cyberpunk 2077: Widmo wolności sprzedał się w liczbie 4,3 mln egzemplarzy. Spółka szacuje, że konwersja graczy z podstawowej wersji gry na dodatek wyniosła 20 proc. Dodatek zadebiutował na konsolach obecnej generacji i PC - i jak poinformowano - to tych platform dotyczy przytoczona konwersja.

W ciągu tygodnia od premiery, Widmo wolności sprzedało się w trzech mln egzemplarzy. Łączna wartość bezpośrednich nakładów na produkcję dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności wyniosła około 273 mln zł, a koszty realizowanej bezpośrednio przez spółkę globalnej kampanii marketingowej związanej z wprowadzeniem dodatku na rynek to około 95 mln zł.

Na telekonferencji poinformowano, że sam dodatek nie był objęty promocją w trakcie ostatniego sezonu zniżkowego. Koszt Cyberpunk 2077: Widmo wolności to 99 zł.

"Obecnie w najbardziej zaawansowanym stadium prac jest projekt Polaris, czyli następna duża gra z wiedźmińskiej franczyzy, ale każdy projekt przebiega zgodnie z planem" - powiedział CCO spółki, Michał Nowakowski.

Na koniec października przy projekcie Polaris, nazywanym nowym Wiedźminem pracowało 330 deweloperów, ale spółka planuje, aby do połowy 2024 roku nad grą pracował już 400 osób. Jak poinformowano, w CD Projekcie pracuje obecnie 700 deweloperów.

"Polaris jest naszym priorytetem, ale trzeba pamiętać, że obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, więc aktualnie również naszym priorytetem jest zbudowanie zespołu, który będzie pracował nad nowym Cyberpunkiem w USA" - powiedział prezes spółki Adam Kiciński.

Dodał, że spółka pracuje również nad projektami spoza gier wideo.

Piotr Nielubowicz wskazał, że dodatkowe zyski z dodatku do Cyberpunka mogą zostać użyte do finansowania kolejnych produkcji.

"Chcemy tworzyć gry i w nie inwestować - chcemy zrobić to na skalę, której w historii studia jeszcze nie było. Jeżeli chodzi o podział zyskiem z akcjonariuszami, to poczekajmy na wyniki roczne i wówczas wrócimy z propozycjami, które i tak muszą być zaakceptowane przez akcjonariuszy" - powiedział Nielubowicz.

CD Projekt miał w III kw. 283,4 mln zł zysku EBITDA - wynika z wyliczeń PAP Biznes. Konsensus zakładał 276,7 mln zł wyniku EBITDA. W raporcie kwartalnym spółka podała, że zysk netto j.d. wyniósł 202,9 mln zł, więcej o 27,4 proc. wobec 159,2 mln zł konsensusu PAP Biznes.

CD Projekt wypracował w 186,2 mln zł zysku operacyjnego. Konsensus PAP Biznes zakładał, że na koniec trzeciego kwartału EBIT spółki wyniesie 170,9 mln zł.

Przychody spółki w tym okresie wyniosły 442,7 mln zł, wobec 429,8 mln zł prognozowanych w konsensusie PAP Biznes.

Przychody segmentu RED wyniosły na koniec III kw. 382 mln zł. Segment RED wypracował w tym okresie 195,6 mln zł zysku netto, a jego zysk operacyjny wyniósł 178 mln zł.

Przychody z segmentu GOG w III kw. wyniosły 83,7 mln zł. Zysk netto wypracowany przez GOG wyniósł 7,6 mln zł, a EBIT 8,2 mln zł. (PAP Biznes)

mcb/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pawel11a
To nie są raczej słowa rzucone na wiatr. SteamDB w najlepiej sprzedających się grach w całym tygodniu z czarnym piątkiem zanotował Cyberpunka na 3 miejscu, a dodatek na 13 miejscu. Przy czym pierwsze miejsce należało do nowej gry, która kosztowała 45zł, a drugie do następcy Fify (którego można było za połowę ceny wyrwać w tym terminie,To nie są raczej słowa rzucone na wiatr. SteamDB w najlepiej sprzedających się grach w całym tygodniu z czarnym piątkiem zanotował Cyberpunka na 3 miejscu, a dodatek na 13 miejscu. Przy czym pierwsze miejsce należało do nowej gry, która kosztowała 45zł, a drugie do następcy Fify (którego można było za połowę ceny wyrwać w tym terminie, lub przetestować w abonamencie za 15zł).

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki