CCC skorzystało z tarczy antykryzysowej

CCC otrzymało dofinansowanie w wysokości 23 mln zł na pokrycie kosztów pracowniczych - podała spółka w komunikacie prasowym.

(CCC)

"Zgodnie z dotyczącymi nas zapisami ustawy o COVID-19, złożyliśmy wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegaliśmy się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika przez państwo (limit 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 1/5 oraz pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej" - powiedziała, cytowana w komunikacie, dyrektor ds. kadrowych CCC, Gabriela Kahl.

"Wnioski złożyliśmy jako jedni z pierwszych, już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymaliśmy odpowiedź. Co najważniejsze i co ogromnie nas cieszy, jest to odpowiedź pozytywna i skutkuje dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne trzy miesiące" - dodała dyrektor.

Część środków wpłynęła już na konta spółki.

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 25 artur17

Ciekawe czy CCC jeśli przetrwa zacznie uczciwie płacić podatki w Polsce? Pieniądze z budżetu pochodzą Z NASZYCH PODATKÓW, nie z sufitu.

! Odpowiedz
9 18 tomasz686

A czy rzad jakoś zamknął te szamba w imię restrykcji które mają również na celu ochronę zdrowia Twojego o Twoich dzieci? Raczej nie, dlatego możesz pracować normalnie (co CCC też pewnie by robiło gdyby mogło). Poza tym nie bądźcie gamoniami którzy myślą że pieniądze wydane na spółki to pieniądze które trafiają do kieszeni zarządu. Jeśli rząd nie uratuje spółek to ludzie stracą pracę i komu będziecie szamba czyścić, jak nikt nie będzie miał kasy by za to zapłacić? Nie mówię że obecne działania rządy sa idealne, sam nie cierpię PISu ale jak słyszę komentarze że jedni dostają a drudzy nie i jakie to niesprawiedliwe to mi się zygac chce z tej waszej krotkowzrocznej głupoty. Te "darowizny" mają głównie ratować miejsca pracy - jak nie wasze to waszych obecnych i przyszłych klientów. Nikt nie wyjdzie dobrze na tym że spółki zaczną padać jak muchy a jeśli chcecie dorobić się na gruzach i cierpieniu innych bo przecież "my obstoimy a inni niech padają - sami są sobie winni" to mam nadzieję, że też kiedyś znajdziecie się w sytuacji podbramkowej i że nikt wam nie pomoże. W przypadku CCC nie wszystko w spółce było dobre przed pandemia, ale nie jest to pacjent którego należy pozwolić umrzeć bo pociągnie za sobą więcej strat dla zwykłych ludzi, podwykonawców i pracowników, niż afera getback i ambergold razem wzięta. Co więcej do ich głównych problemów przyczyniła się siłą wyższa, a nie szeroko zakrojone machlojki i oszustwa, więc tak, zgadzam się by z moich podatków szły pieniądze na ochronę takich spółek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 itsofunny

A sprzedaż online to co można sprzedawać, co ma upaść i tak upadnie a na czymś trzeba zbudować nowy porządek, siła wyższa od tego jest rozum żeby przewidzieć wszystkie siły które oddziałują na twój biznes.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada itsofunny

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 15 madarot

Pompują pusty pieniądz w gospodarkę i twierdzą, że inflacja będzie niska, bedzie spadać. Ja rozumie, że ta inflacja pokazywana przez GUS będzie niska.

! Odpowiedz
2 15 sammler

Oczywiście, że nie będzie niska. Ludzie siedzą 2 miesiące w domach i nic nie produkują. Dostają za to mniejsze, ale nadal większe od 0 pieniądze. Nie ma produktu, jest kasa. Poza tym ludzie zrezygnowali z części zakupów (elektronika, samochody, a nawet odzież... bo sklepy zamknięto). To buduje nawis inflacyjny, który uderzy niebawem po poluzowaniu obostrzeń.

Do tego cena ropy przestanie spadać (już przestała praktycznie), a być może wróci w pobliże dotychczas notowanych poziomów.

Glapińskiemu się wydaje, że zarządza drugim FED-em, który emituje pieniądz pożądany na całym świecie do rozliczeń (ropa) i jako aktywo rezerwowe - ile by dolarów nie wyemitowali, znajdą one nabywców, ale niekoniecznie wpłyną na inflację w samych USA. Polska ma walutę, której wielu inwestorów nie odróżnia od waluty Burkina Faso. Popyt na nią mamy tylko w kraju i wśród tych nielicznych inwestorów zagranicznych, którzy tu inwestują. Po kryzysie jednak część może się zwinąć.

Nasz pieniądz nie wypłynie szerokim strumieniem za granice Polski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 itsofunny

Może zaczną przynajmniej sprzedawać proste buty i interesować się klientem w sklepie trzeba coś ugrać do cholery przy okazji darowizn :)

! Odpowiedz
23 46 onkolog_leczacy_maklera73

Czyli podatnicy finansują CCC. Pytanie, dlaczego ktoś, kto ma drobny biznes i cały czas pracuje, musi dopłacać do jakiś CCC ? Ja mam firmę czyszczącą szamba, normalnie pracujemy.

! Odpowiedz
9 23 ekwador15

Jacy Polacy to finansują? Z podatków nie ma kasy w budżecie juz :D Finansuje to Glapa swoimi wydrukowanymi pustymi pieniędzmi :)

! Odpowiedz
6 26 fortidude odpowiada ekwador15

Czyli finansujemy % inflacji od swoich oszczędności :p

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne