CBŚP rozbiło gang sutenerów; osiem osób zatrzymanych

Warszawski gang specjalizujący się w werbowaniu i zmuszaniu do prostytucji kobiet m.in. z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii rozbili policjanci z CBŚP. Zatrzymano 8 osób, w tym szefową grupy Karolinę P. ps. Czekolinda.

CBŚP rozbiło gang sutenerów; osiem osób zatrzymanych
CBŚP rozbiło gang sutenerów; osiem osób zatrzymanych (cbsp.policja.pl)

Grupa miała w Warszawie luksusową agencję towarzyską. Zatrudniano w niej nie tylko Polki, ale też kobiety z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Litwy, Łotwy, a nawet Wenezueli - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jak dodała, poza Czekolindą zatrzymano też jej współpracownika Norberta K. Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty kierowania bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu. Grozi im 5 lub 10 lat (więzienia) - dodała rzeczniczka.

Zarówno 29-letnia Karolina P., jak i młodszy o rok Norbert K. kierowali gangiem. Z ustaleń śledczych wynika, że to oni wydawali polecenia członkom grupy, rozliczali z zadań i utargu.

CBŚP rozbiło gang sutenerów; osiem osób zatrzymanych
CBŚP rozbiło gang sutenerów; osiem osób zatrzymanych (cbsp.policja.pl)

Agencja, którą prowadzili, była największą ekskluzywną agencją w Warszawie. Klienci niejednokrotnie zostawiali tu jednorazowo nawet ponad 100 tys. zł. Preferowane były płatności gotówką i kartami kredytowymi. Na miejscu znajdował się m.in. bankomat - dodała Hamelusz.

Akcja została przeprowadzona w weekend. Zabezpieczyliśmy m.in. luksusowe samochody, duże ilości biżuterii, znaczne kwoty pieniędzy oraz kokainę. Sześć zatrzymanych osób trafiło już do aresztu - poinformowała oficer. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają, kto jeszcze mógł być zamieszany w proceder.

Patrycja Rojek-Socha (PAP)

pru/ woj/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~niepelnosprawny_org

zrobic noc ostrych nozy, pozamykac wszystkie takie brudy... przyjdzie spokój do stolicy

! Odpowiedz
1 9 ~as

Tak nagle się tą agencją zajęli, wcześniej była ok. Inne też mogą sobie działać, bo to przecież "najstarszy zawód świata" i, jak widać, bardzo potrzebny. Czy może komuś podpadli, nie podzielili się...

! Odpowiedz
0 12 ~CBA

pewnie zapomnieli działkę odpalić komu trzeba , chytry 2x traci .... :)

! Odpowiedz
4 4 ~endi

Skoro CBŚ zlikwidowało największą agencję towarzyską w Warszawie z DZIENNYM utargiem 100 000 zł to gdzie teraz słoikiciupciają ? eeeeeee

! Odpowiedz
0 14 ~john

u ciebie jak do pracy wychodzisz

! Odpowiedz
8 3 ~waldemar

Ci sutenerzy to z Czerskiej ?

! Odpowiedz
1 6 ~jan

z nowogrodzkiej

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil