CBOS: za przyjęciem euro 32 proc. Polaków, przeciw 60 proc.

28.03. Warszawa (PAP) - W marcu tego roku za przyjęciem euro opowiada się 32 proc. Polaków, w porównaniu z 41 proc. w kwietniu 2010 r. - wynika z marcowego biuletynu CBOS. Przeciw wejściu do strefy euro było 60 proc. badanych, czyli o 11 pkt proc. więcej niż w kwietniu 2010 r.

"Maleje społeczne poparcie dla wprowadzenia w Polsce euro. Za przyjęciem przez nasz kraj wspólnej europejskiej waluty opowiada się tylko niespełna, co trzeci Polak (32 proc., o 9 punktów mniej niż w kwietniu 2010 roku i o 21 punktów mniej niż w marcu 2009 roku). Przeciw temu posunięciu jest obecnie 60 proc. badanych (o 11 punktów więcej niż rok temu i o 22 punkty więcej niż przed dwoma laty)" - napisano w marcowym biuletynie CBOS.

"Zwolennicy przyjęcia euro w większości (74 proc.) uważają, że ze zmianą waluty nie należy się spieszyć. Za możliwie najszybszym terminem przystąpienia do strefy euro opowiada się mniej niż, co czwarta osoba popierająca tę decyzję (23 proc.)" - dodano. (PAP)

fdu/ osz/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~antek

Jestem za Euro jak moja emerytura będzie wynosiła 1000Euro

! Odpowiedz
0 0 ~vIrGo

Mam nadzieję,że za mojego żywota nie popełnią takiego błędu jak większość krajów starego kontynentu i nie dadzą sobie wcisnąć euro, bo to będzie klęska dla narodu Polskiego!! (po prostu PATOLOGIA)

! Odpowiedz
0 0 ~tt

kto zarabia 2.5 tys euro na pewno nie polak i to w unii

! Odpowiedz
0 0 ~jakwanoga

jak dla mnie ełro powino bycz wprowadzone jak najpredzej powniewaz w polsce jest bieda i smierdzi moZCem i starymi ludzmi . Kraje ktore sa niezadowolone to te w ktorych wieksze korzysci czerpano przy starej walucie pomimo tego ze i tak tyle samo zarabiaja w euro ( co i tak jest kilkukrotnoscia zarobku w polsce) .

wiec nie wypowiadac mi sie tutaj ze nie bo nie i suwerennosc tylko za euro i to juz ciekawe co by ta cala cholota gadala jakby w koncu zarabiali po te 2 tysiace ełro a za cukier by placili 1,5 euro a nie 5 czy 6 zlocisza

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Łukasz

Taki wynik badania to dla naszego rządu już sygnał, że należy przeprowadzić referendum, w którym oczywiście za opowie się 52% ;)

! Odpowiedz
0 0 ~Ania

Euro, to euro, w końcu jesteśmy w Unii Europejskiej. Ale jako młodzież sądzę, że nasze złotówki, to jednak złotówki! Nasza narodowa waluta! Będziemy ją specjalnie zmieniać?

! Odpowiedz
0 0 ~lukasz

no tak, będziemy płacić w EURO, ale zarabiać w ZŁOTYCH,
tą Polskę to Niemcy powinni kupić i Oni by tu zarządzili,

a tak to dalej firmy będą zatrudniać i pytać się ludzi ile chcieliby zarabiać - ten, który powie najmniej, tego zatrudnią,

! Odpowiedz
0 0 ~JAm

Polacy nie gęsi swój pieniądz mają.

! Odpowiedz
0 0 ~Ziomek61

haha, zobaczcie na youtubie filmik: FAGOCYTACJA :D polecam!;D

! Odpowiedz
0 7 ~Darth Bane

Polacy są mało wyedukowani w tym temacie. A poza tym nawet gdyby chcieli i tak nie spełniamy warunków konwergencji przez rząd.
Nie edukują ludzi i nic nie robią by przyjąć. co prawda w przystąpieniu do unii zobowiązaliśmy się do przyjęcia euro, jednak nie wiadomo kiedy zostanie przyjęte.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil