REKLAMA

CBA zatrzymało na gorącym uczynku pracownika Spółki Restrukturyzacji Kopalń

2021-12-07 07:00
publikacja
2021-12-07 07:00
CBA zatrzymało na gorącym uczynku pracownika Spółki Restrukturyzacji Kopalń
CBA zatrzymało na gorącym uczynku pracownika Spółki Restrukturyzacji Kopalń
fot. 89stocker / / Shutterstock

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku - po przyjęciu łapówki - pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń – dowiedziała się PAP. Na wniosek śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej sąd aresztował go na trzy miesiące.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali mężczyznę w Bytomiu - złapano go w czwartek po południu chwilę po tym, jak miał przyjąć 30 tys. zł gotówką - poinformował we wtorek PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej podał, że zatrzymany przez CBA, to inspektor nadzoru inwestorskiego w SRK SA - Kopalni Węgla Kamiennego "Centrum" Oddział w Bytomiu Dariusz K. Łapówkę miał przyjąć od przedstawiciela firmy wykonującej usługi dla SRK.

Według śledczych łapówka miała być korupcyjnym wynagrodzeniem za udzielanie zleceń na rzecz wręczającego i za dokonywanie odbioru prac budowlanych - Dariusz K. miał nie składać do nich zastrzeżeń. Z ustaleń CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej przestępczej współpracy pracownika – zaznaczył w rozmowie z PAP wydział.

Zatrzymanemu przez CBA mężczyźnie w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawiono zarzuty korupcyjne – przyjęcia łapówki w zamian za nadużycie udzielonych mu uprawnień inspektorskich i niedopełnienia ciążących na nim obowiązków, co mogło wyrządzić szkodę majątkową SRK. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Za takie przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

CBA i prokuratura apelują, by wszystkie osoby, które wręczyły korzyść majątkową K. lub mogą być same uwikłane w korupcyjny proceder zgłosiły się do nich. Jeśli poinformują o korupcji, zanim śledczy się sami o niej dowiedzą, i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, skorzystają z tzw. klauzuli niekaralności za łapownictwo.(PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj

ago/ bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Złapało, gdyż nie należał do PIS. Gdyby myślał, to by się zapisał.
forfun
kopalnie i okoliczne cuda wianki to jeden wielki przekręt więc skąd zdziwienie ???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki