REKLAMA

CBA zatrzymało byłego posła Grzegorza J. w sprawie korupcji

2022-01-28 06:50
publikacja
2022-01-28 06:50
CBA zatrzymało byłego posła Grzegorza J. w sprawie korupcji
CBA zatrzymało byłego posła Grzegorza J. w sprawie korupcji
/ CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego posła Grzegorza J. w sprawie korupcji oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych - dowiedziała się PAP. J. był posłem w latach 2005-19.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował w piątek PAP, że zatrzymania byłego posła dokonali w Rybniku (woj. śląskie) funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA w śledztwie nadzorowanym przez lubelski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-18" - przekazał PAP wydział. Śledztwo ponadto dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się w zamian za łapówki pośrednictwa w załatwieniu spraw.

W prokuraturze Grzegorzowi J. postawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za rekomendowanie i przyczynienie się do powołania osób na stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

J. usłyszał też zarzuty związane z powoływaniem się na wpływy w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej oraz wywieraniem wpływu na decyzje podejmowane przez dyrektora jednego z przedsiębiorstw państwowych. Prokuratura uważa, że w ten sposób przekroczył uprawnienia do podejmowania interwencji poselskiej w tym przedsiębiorstwie - podał wydział w rozmowie z PAP.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (10)

dodaj komentarz
mith21
A dlaczego nie ma informacji, że to poseł PiS?
marok
Ale gdzie jest oPOzycja, dlaczego nie grzmi o politycznym ataku na posła i podsłuchiwaniu Pegasusem.
No tak , to przecież nie był poseł oPOzycji, tego wolno aresztować i podsłuchiwać, za nieuprawnione jedzenie szparagów.
lancealot
Bo posłowie opozycji wiedzą, że to nie ma sensu ;) Bo albo aresztowany kradł tyle, że nawet normy PiSowskie mocno przekroczył. A wiesz jakie to trudne ^^ Obajtkowe 39 nieruchomości ich nie ruszyło.
No chyba, że popełnił świętokradztwo i powiedział coś brzydkiego o prezesie. W tym przypadku nic go nie uratuje..
katzpodola odpowiada lancealot
Pomyliłeś Obajtka z Adamowiczem. Ale trudno oczekiwać od Ciebie inteligencji
tubak
Oświetlenie na Boże Narodzenia dalej świeci po miastach w Polsce. Wszystko na opak w tym kraju.
kryzysio
Do Oczyszczenia N.M.Panny, czyli do Matki Bożej Gromnicznej może się palić - do 2. lutego. Wtedy w kościołach usuwa się dekoracje świąteczne.
czarny_bambo
Dlaczego w Polsce nie podaje sie pelnego imienia i nazwiska oskarzonym? Przeciez dopoki jest tylko jest oskarzony, jest niewinny.
jkl777
Grzegorz J. - poseł PiS w latach 2005-2019


"Czynności mają związek z postępowaniem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-18"
zenonn
Kogo nazwisko interesuje sobie znajdzie

https://www.nowiny.pl/133508-grzegorz-janik-o-przejeciu-rybnickiej-elektrowni-to-radosny-czas-dla-rybnika-i-calego-regionu-wywiad.html
dziadekjarek odpowiada zenonn
Ze zdjęć wynika że lubi jeść

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki