REKLAMA
SPRAWDŹ

Były australijski dyplomata: USA przygotowują Australię do wojny z Chinami

2023-02-12 16:03
publikacja
2023-02-12 16:03

"Stany Zjednoczone nie przygotowują się do wojny z Chinami. USA przygotowują Australię do wojny z Chinami" - oświadczył były australijski dyplomata John Lander w wywiadzie dla dziennika "Global Times", wydawanego przez Komunistyczną Partię Chin.

Były australijski dyplomata: USA przygotowują Australię do wojny z Chinami
Były australijski dyplomata: USA przygotowują Australię do wojny z Chinami
fot. yui / / Shutterstock

Lander, który pracował w latach 70. w australijskim Departamencie Spraw Zagranicznych, wyraził opinię, że winą Waszyngtonu są obecne napięcia w Azji południowo-wschodniej.

Oświadczył: "Militaryzacja północnej Australii jest moim zdaniem zaplanowana tak, aby umożliwić to, aby Australia faktycznie była na wojnie z Chinami w pewnym momencie, w niezbyt odległej przyszłości, podczas gdy Ameryka będzie trzymała się z boku".

Były australijski dyplomata podkreślił: "Mamy sojusz z USA po to, by czuć się bezpieczni. Ale to już od dawna nie służy temu celowi. Gdyby Australia przeciwstawiła się USA, znaleźlibyśmy się w kłopocie z powodu potencjalnej destabilizacji".

Australijski portal news.com.au odnotowuje, że Pekin "podchwycił" słowa Landera, by przedstawić Australię jako "Ukrainę Azji południowo- wschodniej".

sw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (5)

dodaj komentarz
polonu
jak się rząd zmieni umowy zostaną anulowane , żaden mądry człowiek nie będzie realizował umów podpisanych przez psychopatów , aby umowa była ważna , trzeba być zdrowym na umyśle . takie umowy nie mają podstaw prawnych . Amerykanie wciągają Australię w wojnę z Chinami koniec Ameryki jest bliski . po co wojna wystarczy odejść od płatności jak się rząd zmieni umowy zostaną anulowane , żaden mądry człowiek nie będzie realizował umów podpisanych przez psychopatów , aby umowa była ważna , trzeba być zdrowym na umyśle . takie umowy nie mają podstaw prawnych . Amerykanie wciągają Australię w wojnę z Chinami koniec Ameryki jest bliski . po co wojna wystarczy odejść od płatności za surowce w dolarach Amerykańskich . a to się da zrobić , bez wojny . wystarczy się tylko dogadać już się tak dzieje , a to dopiero początek ,
wizytator
To zwykły fejk. Taki balon straszak kontrolowanie wypuszczony, żeby postraszyć Chiny tanim kosztem. No chyba nie wierzycie żeby takie rewelacje tak sobie przeciekały do gazet.
men24a
Polska, przepraszam Błaszczak kupił 500 himarsów, więcej jak całe wojsko USA posiada. W jakim celu ?
Czołgów też mamy więcej jak razem wzięci Niemcy, Francja i Anglia.
300_pala
On nic nie kupił .. podpisał umowę. A że za rok już go nie będziecie to
Martwić się będzie opozycja …
Nikosia damy nie oglądałeś z Pazurą
men24a
Jakbym czytał o Polsce. Wstawić Polskę za Australię a Chiny na Ukrainę.
Polski już nie ma.

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki