REKLAMA

Burmistrz Helu chce zamknąć półwysep dla turystów

2020-03-23 12:47
publikacja
2020-03-23 12:47

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski wysłał pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

/ fot. vivooo / Shutterstock

Jak potwierdziła PAP w poniedziałek w Urzędzie Miasta Helu, burmistrz Mirosław Wądołowski wysłał w poniedziałek pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

"Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania" – poinformował burmistrz na stronie Urzędu Miasta Helu.

W ostatni weekend miejscowości nadmorskie przeżywały najazd zmotoryzowanych trsytów. Na niektórych parkingach przy plażach trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania.

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 684, osiem osób zmarło – podało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.(PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
sammler
Jeśli o mnie chodzi, pan Wądołowski może nawet ogłosić niepodległość, a wcześniej zawnioskować do rządu o zmianę miejsca lokalizacji "przekopu" z Mierzei Wiślanej na Helską.

Nie powiem, będę żałował, bo Hel (miasto) to jedna z moich ulubionych lokalizacji nad Bałtykiem, ale skoro bez specjalnego
Jeśli o mnie chodzi, pan Wądołowski może nawet ogłosić niepodległość, a wcześniej zawnioskować do rządu o zmianę miejsca lokalizacji "przekopu" z Mierzei Wiślanej na Helską.

Nie powiem, będę żałował, bo Hel (miasto) to jedna z moich ulubionych lokalizacji nad Bałtykiem, ale skoro bez specjalnego uzasadnienia chce się odciąć od reszty Polski, to niech się z powrotem nie przyłącza. Przypomnę, że sam Hel (miasto, którego ten pan jest burmistrzem), jest - z uwagi na zaszłości historyczne - jednym z gorzej rozwiniętych turystycznie na całym półwyspie, za to jednym z najciekawszych - przynajmniej dla miłośników historii.
kamilp141
W sumie jedyne miejsce w PL ktore moze sie latwo odciac. Dostawy statkiem zrobic

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki