Budimex ocenia, że '19 będzie dla spółki trudniejszy niż zeszły rok

Budimex ocenia, że 2019 rok będzie dla spółki trudniejszy niż 2018 rok i planuje, że wynagrodzenia dla pracowników fizycznych wzrosną średnio o około 4 proc. - poinformował w radiu TOK FM Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

"Mieliśmy dużo gorsze wyniki w zeszłym roku, ten rok będzie jeszcze trudniejszy dla Budimeksu, kontrakty zawierane głównie z sektorem publicznym mają zryczałtowaną cenę, nikt nam nic więcej nie chce dopłacić; samo wdrożenie PPK jest podstawą do renegocjacji kontraktów i my zamierzamy z tego skorzystać (...)" - powiedział Blocher w radiu TOK FM.

W połowie stycznia spółka podała, że jej szacunkowy skonsolidowany zysk netto w czwartym kwartale 2018 roku wyniósł 75 mln zł, co oznacza spadek o 41 proc. rok do roku. Szacunkowy wynik czwartego kwartału oznacza, że w całym 2018 roku Budimex wypracował około 305,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto - o 34 proc. mniej niż rok wcześniej.

"Planujemy podwyżkę (wynagrodzeń - PAP), niską w tym roku - o około 4 proc. (...) U nas na każdym stanowisku jest bardzo duży element zmienny i tam pracownicy +zarabiają pieniądze+. Są wyniki - to mają wysokie wynagrodzenia" - powiedział Blocher.

Dodał, że podwyżka w tej skali dotyczyć będzie robotników, a dla kadry umysłowej będzie to "pewnie trochę mniej". (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 8 trooper

" samo wdrożenie PPK jest podstawą do renegocjacji kontraktów i my zamierzamy z tego skorzystać" - Ha ha... a miało być tak pięknie :-) Tutaj jak z zakazem handlu w niedzielę, po roku się partia zorientuje, że to nie działa tak jak zakładali rządzący, a skutki są takie o jakich trąbiła opozycja i ludzie na ulicach. Żenada.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 luster

taa z tym handlem w niedziele to chyba im się trochę "omskło" może katabasy liczyły że im więcej na tace skapnie :)))))))))))))))))))))))))))

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl