REKLAMA

Bombardier Transportation tnie zatrudnienie. Pracę straci 7,5 tys. osób

2016-10-24 08:17
publikacja
2016-10-24 08:17

Bombardier Transportation ogłosił, że w ramach optymalizacji kosztów przeprowadzi zwolnienia grupowe. Firma zlikwiduje 7,5 tys. stanowisk na świecie - głównie w sektorze kolejowym. Bombardier zatrudnia obecnie 70 tys. osób, w tym 1,5 tys. w Polsce.

/ fot. BENOIT TESSIER / FORUM

Bombardier zapowiedział w lutym 2015 wprowadzenie programu optymalizacji, dzięki któremu uda się zaoszczędzić firmie 300 mln dolarów do 2018 roku - donosi serwis AINonline. Zaplanowane działania przedsiębiorstwa mają poprawić rentowność Bombardiera i podnieść potencjał produkcyjny. 

Jedna trzecia zlikwidowanych stanowisk będzie dotyczyć pracowników zatrudnionych w lotnictwie, a pozostała część sektora kolejowego. 2 tysiące osób ma zostać zwolnionych w Kanadzie, natomiast pozostałe 5,5 tys. w innych częściach świata. Redukcje mają nastąpić w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy. 

Maciej Kaczanowski, rzecznik prasowy polskiego oddziału Bombardiera, powiedział w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy, że na razie nie można potwierdzić, czy zwolnienia dotkną również polskich pracowników. – Wszystko będzie dopiero konsultowane, więc dopiero zostanie to ustalone – przekazał rzecznik. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Adamski
Zachodni kapitalizm zdycha i nie ma już ratunku. Polska ,kraj wschodniego kapitalizmu ma szanse zabrać im dużo miejsc pracy,wiec goodbye Caracale .
~bkk
Polaków nie zwolnią bo pewnie kosztują ich najmniej...
Cieszyć się czy płakać...?
~Przemek
Czytajcie ze zrozumieniem
~SpawaczMAG135
Wielu ludzi chce pracować jako spawacze w Bombie ale co z tego skoro trzeba 5-ć próbek zrobić i mało kto potrafi w różnych pozycjach prawidłowo wykonać. Nawet Bomba w Czechach tylko jedną próbkę wymagała. Ciekawi mnie dla czego pracodawcy nie zrobią przyuczenia zawodowego, bo w tej branży człowiek po kursie nie ma Wielu ludzi chce pracować jako spawacze w Bombie ale co z tego skoro trzeba 5-ć próbek zrobić i mało kto potrafi w różnych pozycjach prawidłowo wykonać. Nawet Bomba w Czechach tylko jedną próbkę wymagała. Ciekawi mnie dla czego pracodawcy nie zrobią przyuczenia zawodowego, bo w tej branży człowiek po kursie nie ma doświadczenia a firmy nie chcą zatrudniać bez doświadczenia, a to jest często kwestia kilku dni przyuczenia żeby pracownik wiedział co i jak ma robić, wtedy obie strony na tym skorzystają.
~mx
Sprawdziłem na stronie tej firmy. Rzeczywiście zatrudniają 70tys. osób, ale nie w Polsce, tylko na całym świecie, w Polsce natomiast zatrudniają 1000ludzi.
~niepelnosprawny_org
liczby zazwyczaj sie zawyza
~Kolo
70 tysiecy w Polsce?? W Europie moze? Prosze o bardziej prawdopodobne informacje.
~paweł_przybyła
"W Polsce Bombardier zatrudnia obecnie 70 tys. osób." To w innych krajach to już chyba tylko kilku prezesów siedzi....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki