Bombardier Transportation tnie zatrudnienie. Pracę straci 7,5 tys. osób

Bombardier Transportation ogłosił, że w ramach optymalizacji kosztów przeprowadzi zwolnienia grupowe. Firma zlikwiduje 7,5 tys. stanowisk na świecie - głównie w sektorze kolejowym. Bombardier zatrudnia obecnie 70 tys. osób, w tym 1,5 tys. w Polsce.

(fot. BENOIT TESSIER / FORUM)

Bombardier zapowiedział w lutym 2015 wprowadzenie programu optymalizacji, dzięki któremu uda się zaoszczędzić firmie 300 mln dolarów do 2018 roku - donosi serwis AINonline. Zaplanowane działania przedsiębiorstwa mają poprawić rentowność Bombardiera i podnieść potencjał produkcyjny. 

Jedna trzecia zlikwidowanych stanowisk będzie dotyczyć pracowników zatrudnionych w lotnictwie, a pozostała część sektora kolejowego. 2 tysiące osób ma zostać zwolnionych w Kanadzie, natomiast pozostałe 5,5 tys. w innych częściach świata. Redukcje mają nastąpić w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy. 

Maciej Kaczanowski, rzecznik prasowy polskiego oddziału Bombardiera, powiedział w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy, że na razie nie można potwierdzić, czy zwolnienia dotkną również polskich pracowników. – Wszystko będzie dopiero konsultowane, więc dopiero zostanie to ustalone – przekazał rzecznik. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ~Adamski

Zachodni kapitalizm zdycha i nie ma już ratunku. Polska ,kraj wschodniego kapitalizmu ma szanse zabrać im dużo miejsc pracy,wiec goodbye Caracale .

! Odpowiedz
0 7 ~bkk

Polaków nie zwolnią bo pewnie kosztują ich najmniej...
Cieszyć się czy płakać...?

! Odpowiedz
0 0 ~Przemek

Czytajcie ze zrozumieniem

! Odpowiedz
0 0 ~mx

poprawili tekst.

! Odpowiedz
2 2 ~SpawaczMAG135

Wielu ludzi chce pracować jako spawacze w Bombie ale co z tego skoro trzeba 5-ć próbek zrobić i mało kto potrafi w różnych pozycjach prawidłowo wykonać. Nawet Bomba w Czechach tylko jedną próbkę wymagała. Ciekawi mnie dla czego pracodawcy nie zrobią przyuczenia zawodowego, bo w tej branży człowiek po kursie nie ma doświadczenia a firmy nie chcą zatrudniać bez doświadczenia, a to jest często kwestia kilku dni przyuczenia żeby pracownik wiedział co i jak ma robić, wtedy obie strony na tym skorzystają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~mx

Sprawdziłem na stronie tej firmy. Rzeczywiście zatrudniają 70tys. osób, ale nie w Polsce, tylko na całym świecie, w Polsce natomiast zatrudniają 1000ludzi.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

liczby zazwyczaj sie zawyza

! Odpowiedz
1 2 ~Kolo

70 tysiecy w Polsce?? W Europie moze? Prosze o bardziej prawdopodobne informacje.

! Odpowiedz
0 1 ~paweł_przybyła

"W Polsce Bombardier zatrudnia obecnie 70 tys. osób." To w innych krajach to już chyba tylko kilku prezesów siedzi....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne