REKLAMA

Blisko 2,7 mln zł za jacht, który nie istnieje

2021-12-01 09:45
publikacja
2021-12-01 09:45
Blisko 2,7 mln zł za jacht, który nie istnieje
Blisko 2,7 mln zł za jacht, który nie istnieje
/ YouTube/Republic Realm

Kolejny wirtualny obiekt został sprzedany na rynku NFT. Tym razem to luksusowy jacht. Nowy właściciel zapłacił za niego blisko 2,7 mln zł. Z luksusowej łodzi skorzystać można wyłącznie w cyfrowym świecie.

Wirtualny jacht "Metaflower Super Mega Yacht" został sprzedany za 2,7 mln zł – 149 ETH, około 650 tys. dolarów. Luksusowa łódź należy do wirtualnej rzeczywistości The Sandbox, czyli cyfrowego świata, w którym gracze mogą budować, posiadać oraz zarabiać na swoich doświadczeniach w grach. Jacht stworzyła platforma Republic Realm, jest to najdroższy obiekt w wirtualnym świecie The Sandbox. 

Cena za jacht nie jest jednak rekordową sumą wśród obiektów sprzedawanych na rynku NFT. Pod koniec listopada pisaliśmy o najdroższym wirtualnej nieruchomości na świecie, czyli posiadłości w cyfrowej rzeczywistości Decentraland. Kosztowała ponad 10 mln zł. Natomiast pierwszy na świecie wirtualny dom został sprzedany za ponad 2 mln zł na początku 2021 r. Był to pewnego rodzaju początek transakcji cyfrowych obiektów na rynku NFT.

"Metaflower Super Mega Yacht" jest kolejnym cyfrowym obiektem sprzedanym na rynku NFT (non-fungible token). Wirtualny jacht został zakodowany za pomocą standardu NFT. Jest to unikatowy i niemożliwy do skopiowania, zabezpieczony technologią blockchain certyfikat cyfrowy, który określa wartość wirtualnego przedmiotu. Stanowi więc oryginał zawierający zestaw cech.

Luksusowa łódź wyposażona jest m.in. w lądowisko dla helikopterów, wannę z hydromasażem oraz stanowisko do DJ. Według doniesień prasowych tożsamość nowego właściciela jachtu nie jest znana. 

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
loool
Przeciez takie transakcje sa robione pomiedzy powiazanymi firmami w celu optymalizacji podatkowej. Firma z Panamy sprzedaje obrazek firmie z innego kraju za miliony $$ a to ten sam wlasciciel ale koszt jest? jest.
czarny_bambo
Taka 'optymalizacje' raczej powinno robic sie bez udzialow mediow. Tak samo jak afera FOZZ miala nie ujrzec swiatla dziennego.
kochan
To jest pierwszy powód, 2gi to promocja danej krypto i naganianie frajerów na kupowanie innych "wyjątkowych " zapisów cyfrowych.
czarny_bambo
Czytam i nie dowierzam ze ludzie placa tyle pieniedzy za wirtualna rzeczywistosc. To tak jakby ktos placil miliony zlotych za nowa wersje Minecraft'a.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki